Spotkanie z poetą, prozaikiem i krytykiem - Jackiem Bierutem odbyło się we czwartek, 25 września (na czwartej lekcji) w czytelni szkolnej. Ciekawą rozmowę poprowadziła p. Halina Szymańska. Zaczynając od tezy, czy pasja do książek rodzi się w młodym człowieku, temat płynnie zszedł na "tajny" projekt Fundacji Na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza - Tajne Komplety.

Tajne komplety to inicjatywa wspierana przez Dolnośląską Szkołę Wyższą - mająca na celu zaserwowanie zapaleńcom kina, książki i dobrej muzyki ponad dziewięć tysięcy tytułów, z których żaden nie pojawił się tutaj z przypadku. Tajne Komplety to świetne miejsce do spędzenia czasu w magicznym Wrocławiu, nie tylko z powodu możliwości napicia się dobrej kawy czy herbaty i zgłębiania sztuki lub nauki, ale też dzięki możliwości nawiązania kontaktów z ludźmi związanymi z światem literackim i krytycznoliterackim.

Omówiona została także inna, ciekawa inicjatywa - Rozkład Jazdy - czyli antologia zawierająca najważniejsze wydarzenia literackie po 1989 roku. Pan Jacek zdradził uczestnikom spotkania, że projekt ten będzie się rozszerzał oraz prawdopodobnie w ciągu następnych lat nabierze wymiaru spisu wirtualnego - rejestru najważniejszych osiągnięć lokalnych artystów. Ową (jeszcze!) papierową pozycję można wypożyczyć także w naszej szkolnej bibliotece.

Mateusz Masłowski, III D

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg