Z okazji październikowego MIĘDZYNARODOWEGO MIESIĄCA BIBLIOTEK SZKOLNYCH 2014 biblioteka szkolna II LO w Świdnicy przygotowała szereg interesujących wydarzeń:

30 września – wystawę zdjęć, plakatów, cytatów i złotych myśli o książce na korytarzu szkolnym: WEŹ SIĘ W KOŃCU ZA CZYTANIE.

6 października - wystawę kolekcji Mateusza Bortkiewicza z kl. III A:
BILETY KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ Z TRZECH KONTYNENTÓW.

10 października - spotkanie z TOMASZEM GRUDZIŃSKIM autorem książki: „Między twierdzą a miastem wolnym. Obraz życia miejskiego w Świdnicy w latach 1815-1870”.

13 października – zakup i opracowanie nowości książkowych - wystawka w wypożyczalni.

17 października – z okazji XIV Dnia Papieskiego - spektakl słowno-muzyczny: WIELKI, A TAK ZWYCZAJNY… wg scenariusza Aleksandry Szpak z kl. II D.

21 października – III Konkurs literacki na prezentację książki: Książka daje nam tym więcej - im więcej od niej wziąć chcemy.

22 października (środa) – uczestnictwo w regionalnej konferencji dla bibliotekarzy - Szkolne Centra Multimedialne - nowe zadania, nowe wyzwania w DBP we Wrocławiu.

24 października – wystawę fotografii Marceli Podolak, uczennicy klasy III D: GOD SAVE THE QUEEN. Impresje po wymianie młodzieżowej z King Edward VI Camp Hill School z Birmingham.

27 października – występ ze spektaklem WIELKI, A TAK ZWYCZAJNY… w Parafii Miłosierdzia Bożego w Świdnicy.

Uczniowie II LO mieli kolejną możliwość pracy nad projektem grupowym, mogli doskonalić swoje talenty, prezentować swoje pasje, mieli okazję uczestniczenia w kreatywnej zabawie, dzięki której wychodzi się poza utarte schematy, rozwija swoją wyjątkowość oraz mogli wziąć udział w imprezach kulturalnych zorganizowanych pod opieką nauczycieli bibliotekarzy w szkole i w naszym mieście.

Maria Szymańska