Z okazji październikowego MIĘDZYNARODOWEGO MIESIĄCA BIBLIOTEK SZKOLNYCH 2015 oraz 65-lecia II LO w Świdnicy połączonego z X Zjazdem Absolwentów Biblioteka szkolna zorganizowała, a także uczestniczyła w następujących wydarzeniach:

1-8 października – czytelnia - Wystawa Kronik Szkolnych, również Złotej Księgi Wpisów Absolwentów, opracowań o historii szkoły, gazetek uczniowskich, Fotograficznego Miszmaszu, materiałów zjazdowych, folderów i pamiątek. Lekcje biblioteczne dla młodzieży.

3 października – X Zjazdu Absolwentów II LO w Świdnicy zakończony podsumowaniem i galerią zdjęć.

5 października – Nagroda Literacka Nike 2015: Olga Tokarczuk: Księgi Jakubowe - gazetka.

6 października – uczestnictwo w regionalnej konferencji i warsztatach dla bibliotekarzy - Szkolne Centrum Multimedialne – biblioteka zawsze blisko w DBP we Wrocławiu.

9 października – Literacka Nagroda Nobla 2015: Swietłana Aleksijewicz - białoruska pisarka i dziennikarka – gazetka.

2-28 października – wystawa: Szlak Zabytków Komunikacji na Dolnym Śląsku. Uczniowie-przewodnicy z kl. II c: Daniel Wiśniewski (słowo wstępne), Paweł Bęś (Muzeum Powozów Galowice k/Żórawiny), Krzysztof Sowa (Muzeum Motoryzacji Topacz w Ślęzie ), Patrycja Sydor (Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej) oprowadzają koleżanki i kolegów oraz uczniów Gimnazjum Katolickiego w Świdnicy.

15 października – „Opowiadać traumy” - spotkanie autorskie z pisarką, dziennikarką i krytykiem sztuki - Agnieszką Kłos w ramach Festiwalu Literacko-Artystycznego "Cztery Żywioły Słowa".

17 października – uczestnictwo w otwartym spotkaniu w MBP w Świdnicy podczas tegorocznego Festiwalu pre TEXTY poświęconego odkrywaniu lokalnego dziedzictwa kulturowego. Pretekstem do tych wydarzeń jest nowo powstała platforma Dolnośląskość.pl.

20 października – zakup, za pieniądze uzyskane z loterii fantowej, nowości wydawniczych dla młodzieży (na indywidualne zamówienia) - także wystawka książek w wypożyczalni.

28 października – IV Konkurs Literacki na prezentację książki: Książka daje nam tym więcej - im więcej od niej wziąć chcemy. Prowadzenie: Martyna Skowrońska i Krzysztof Wierzbicki z kl. III d.

29 października - Konferencja w DBP w Świdnicy na temat zadań bibliotek uczestniczących w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa.

Kolejny raz uczniowie II LO w Świdnicy mieli możliwość pracy nad projektem grupowym, tym razem promującym ideę ochrony zabytków w Polsce i historię komunikacji, mogli doskonalić swoje talenty, prezentować swoje pasje przed szerszą publicznością, mieli okazję uczestniczenia w kreatywnej zabawie, rozwijając przy tym swoją wyjątkowość oraz mogli wziąć udział w imprezach kulturalnych pod opieką nauczycieli bibliotekarzy.

Maria Szymańska, Iwona Tomaszewska

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg