20 listopada z okazji obchodzonego Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka gościliśmy w naszej szkole Społecznego Doradcę Rzecznika Praw Dziecka – p. dr hab. Barbarę Smolińską-Theiss prof. Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Spotkanie ogólnie dotyczyło praw dziecka i edukacji.

Pani Profesor - odwołując się m.in. do idei Janusza Korczaka - przypomniała nam, jak ważne jest dostrzeganie dziecka w każdym z nas – i w tym małym i w tym dorosłym. Spotkanie było bardzo interesujące. Mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, o których dotychczas raczej nie mieliśmy pojęcia oraz pogłębić posiadaną już wiedzę. Prelegentka utwierdziła nas w przekonaniu, że każde dziecko winno mieć prawo do prawdziwego dzieciństwa zagwarantowanego w Konstytucji RP oraz w Konwencji o prawach dziecka – do dzieciństwa bezpiecznego i szczęśliwego, bez krzyków i przemocy.

Myślę, że klasa I B uczestnicząca w tej niecodziennej lekcji na długo ją zapamięta. Mam nadzieję, że więcej tego typu spotkań będzie organizowanych w naszym liceum.

Klara Skrzypek
kl. I B

dsc05131.jpgdsc05132.jpgdsc05134.jpgdsc05135.jpgdsc05136.jpgdsc05139.jpgdsc05141.jpgdsc05143.jpgdsc05144.jpg