Biblioteka szkolna informuje, iż z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego nasza szkoła otrzymała podręczniki i programy komputerowe do wyposażenia pracowni matematyczno-przyrodniczych i cyfrowych.

MATEMATYKA

Zbiory zadań konkursowych:

1. J. Kowolik, T. Szwed: Matematyka dla odważnych,
  2. H. Pawłowski, W. Tomalczyk: Zadania z matematyki dla olimpijczyków gimnazjalistów i licealistów,
  3. W. Stachnik: Zbiór zadań trudnych z matematyki,
  4. W. Bednarek: Ciekawa matematyka dla uczniów liceum,
  5. W. Bartola, K. Łyczek: Zadania na cztery pory roku. Matematyka według delty,
  6. Matematyka z wesołym Kangurem,
  7. K. Kamiński: Wybrane zagadnienia z matematycznych kółek olimpijskich,
  8. K. Kamiński: Od ciekawostek do konkursu matematycznego,
  9. S. Mizia: Wykaż, że… Zbiór zadań z geometrii,
  10. D. Kulma: Dowody matematyczne. Umiem to! Zbiór zadań na dowodzenie dla maturzystów i nie tylko.

Zbiory zadań maturalnych:

1. J. Czarnowska, W. Babiński, L. Chańko: Teraz matura. Zbiór zadań i zestawów maturalnych. Matematyka poziom rozszerzony,
  2. J. Wesołowska, W. Babiński, L. Chańko, Joanna Czarnowska, Barbara Mojsiewicz: Teraz matura. Zbiór zadań i zestawów maturalnych. Matematyka, poziom podstawowy.

Programy komputerowe:

1.  EduROM Matematyka. Szkoła ponadgimnazjalna. Multimedialne lekcje.

Oprogramowanie z matematyki:

1.  RM Easiteach Next Generation – najnowsze oprogramowanie interaktywne do tablic.

GEOGRAFIA

1. Filmy przyrodnicze: Ziemia – potęga planety (zestaw 5 filmów),
  2. Słownik Geografii Turystycznej Sudetów. Tom 20: Masyw Ślęży, Równina Świdnicka, Kotlina Dzierżoniowska,
  3. Atlas geograficzny dla szkół ponadgimnazjalnych.

BIOLOGIA

1.  L. Rutkowski: Klucze do oznaczania roślin naczyniowych Polski niżowej
  2.  K., F. Hecker: Atlas ptaków. Poradnik obserwatora,
  3. Trening przed maturą; Pakiet 10 książek: Biologia stosowana; Komórka. Skład chemiczny i struktura; Komórka. Metabolizm komórkowy; Fizjologia zwierząt elementami fizjologii człowieka; Fizjologia roślin; Bezkręgowce; Strunowce; Ewolucjonizm; Bakterie, rośliny grzyby; Ekologia z biogeografią i ochroną środowiska,
  4. Biologia Campbella,
  5. Przewodniki do oznaczania roślin i zwierząt: Rośliny i zwierzęta. Spotkania z przyrodą.

Wszystkie materiały udostępniane będą uczniom (zaraz po ukończeniu remontu) w pracowniach: przyrodniczej (nr 38 – p. prof. Beata Misiewicz), matematycznej (nr 32 – p. prof. A. Grymek) oraz geograficznej (nr 29 – p. prof. Jolanta Skarzyńska).

W opracowaniu nowości bardzo chętnie pomagały nam w wolnym czasie: Eliza Moczurad z kl. I B, Wiktoria Moczurad z kl. III B, Julia Surma, Ania Wierzbicka i Asia Kawa z kl. I D oraz Olga Szalecka, Hania Stankiewicz, Olga Pospiszil i Ania Grzęda z kl. III B.

Dziękujemy, Wasza pomoc była bardzo efektywna!

01.JPG03.JPG04.JPG05.JPG06.JPG07.JPG