Od 28 września 2017 r. wystawa w holu szkoły „ZASŁUŻENI DLA MIASTA ŚWIDNICY”.

Z okazji uroczystego wręczenia medalu i tytułu „Zasłużony dla Miasta Świdnicy” byłemu, długoletniemu dyrektorowi naszego liceum - Zenonowi Michalczykowi, biblioteka szkolna przypomniała wszystkich zasłużonych dla Świdnicy od roku 2013. Są wśród nich: rzecznik praw dziecka, mistrzyni fryzjerstwa, choreografka i popularyzatorka tańca, instruktor ZHP, historyk i badacz dziejów Świdnicy, artysta malarz i grafik, posłanka na sejm, pedagodzy i wychowawcy, byli działacze podziemia i więźniowie polityczni, sportowcy, trenerzy, społecznicy, samorządowcy, muzycy, pisarze i poeci, politycy – prawdziwi pasjonaci i miłośnicy naszego grodu.

O ile miasto nasze byłoby w swoim rozwoju uboższe bez ich działalności?!

W czytelni szkolnej były także do obejrzenia kroniki szkolne i opracowania o II LO.

Warto przypomnieć tutaj słowa rzymskiego filozofa Seneki: „Żyje naprawdę ten, kto jest użyteczny dla wielu”.

01.JPG02.JPG03.JPG04.JPG05.JPG06.JPG07.JPG08.JPG09.JPG10.JPG11.JPG