Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/lo2/domains/lo2.swidnica.pl/public_html/plugins/system/gantry/gantry.php on line 406
TRENING PAMIĘCI W BIBLIOTECE - ? II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentAdmirorGallery has a deprecated constructor in /home/lo2/domains/lo2.swidnica.pl/public_html/plugins/content/admirorgallery/admirorgallery.php on line 19

Do udziału w 3 edycji konkursu zorganizowanego przez sieć LABiB oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego zgłosiło się w czerwcu 2018 r. przeszło 100 bibliotek z całej Polski. Nagrody – warsztaty i konsultacje z Ambasadorem LABiB trafiły do 27 bibliotek, które przysłały najciekawsze zgłoszenia i propozycje. Wśród nagrodzonych znalazła się biblioteka szkolna II LO w Świdnicy. W związku z tym, 10 października 2018 r., odwiedziła nas p. Violetta Biernacik – kustosz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kudowie-Zdroju, która przeprowadziła z młodzieżą klas I C i I D warsztaty pt. „Trening pamięci w bibliotece – projektowanie, realizacja, techniki i ćwiczenia”.

Naukowcy od dawna obserwują, że osoby, które nie pozostawiają swojego umysłu w spokoju, ciągle go ćwiczą i pobudzają do różnorodnych działań, dłużej cieszą się świetną pamięcią i unikają chorób neurodegeneracyjnych.

Mamy nadzieję, że Pani Ambasador LABiB skutecznie zachęciła uczniów do świadomego, codziennego umysłowego treningu, który buduje inteligencję ogólną, kształtuje zdolność logicznego myślenia, uczy wyciągania wniosków i argumentacji, pomaga przyswajać wiedzę.

Zapamiętajmy: najlepszym lekarstwem na mózg jest jego regularny trening!

Do wyszukiwaniu technik i ćwiczeń pamięci służą również poradniki znajdujące się w naszej szkolnej skarbnicy wiedzy. Zapraszamy do biblioteki!

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg