jFontSize
A- A A+

15 października 2018 r., w ramach XXIII Dni Gór (15-20 października 2018 r.), w czytelni szkolnej odbyło się dwugodzinne spotkanie z himalaistą, instruktorem ratownictwa górskiego, uczestnikiem Zimowej Narodowej Wyprawy na K2 (3 wyprawa Polskiego Związku Alpinizmu na K2) – p. Piotrem Snopczyńskim.

Nasz Gość zachęcał młodych, aby starali się zmieniać swój styl życia na bardziej aktywny, do odkrywania swojego sposobu na życie, gdyż teraz są wszelkie ku temu warunki. Zaprezentował film nakręcony przez reportera TVP Sport - p. Oswalda Rodrigo Pereirę, będącego uczestnikiem ostatniej wyprawy na K2 (8611 m), który z bliska relacjonował jej losy. Młodzież mogła również obejrzeć obraz, który powstał podczas zjazdu Jędrka Bargiela na nartach z góry Broad Peak (8051 m). 

Pan Piotr Snopczyński opowiadał interesująco o szczegółach całego przedsięwzięcia, a przede wszystkim zaprosił uczniów do oglądania górskich filmów dokumentalnych i uczestnictwa w licznych spotkaniach z himalaistami w ramach XXIII edycji świdnickich Dni Gór, które potrwają tym razem do 20 października.

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg