jFontSize
A- A A+

Niepodległa Polsko! Bądź przykładem walki o wyższe dobro dla innych narodów.

Maksymilian

Wolność po latach walki została nam dana, ale również zadana. Czcząc pamięć tych, którzy przyczynili się 100 lat temu do odrodzenia Rzeczypospolitej, pamiętajmy, że na tę wolność i niepodległość codziennie musimy zasługiwać WŁASNĄ PRACĄ. Gloria Polonis.

Michał

„Gloria victis” i „Dulce et decorum est pro patria mori”. Te dwie sentencje w pełni oddają ducha Polaków walczących za Ojczyznę, nawet gdy sytuacja była beznadziejna. Nie poddawali się, bo w ich sercach był Bóg, Honor i Ojczyzna. Wielu z nich poświęciło swą młodość, zdrowie i bogactwa, a także to, co mieli najcenniejszego, bo własne życie, żebyśmy mogli żyć wolni. Żadne słowa nie oddadzą tego poświęcenia i odwagi, jaką mieli nasi przodkowie. Niech te słowa będą hołdem i wyrazem pamięci o wyzwolicielach naszej ojczyzny z niewoli trwającej 123 lata. Wolność nie jest dana raz na zawsze, więc pamiętajmy o ofierze naszych rodaków sprzed 100 lat, byśmy i my dbali o tę wolność, którą oni wywalczyli. Niech piękna historia naszej Ojczyzny będzie naszym drogowskazem, byśmy i my mogli powiedzieć, jako Polacy, że „zachowaliśmy się tak jak trzeba”. W życiu codziennym pielęgnujmy naszą Ojczyznę, by była tak piękna, jak wymarzyli ją sobie Polacy, którym nie było dane zobaczyć wolnej Ojczyzny. Dbajmy o Honor i o Chwałę na cześć Polski i bądźmy gotowi Polsce „krwi własnej ani życia nie szczędzić”.

Grzegorz

Z okazji Stulecia Niepodległości społeczność II LO im. Stefana Banacha ma okazję wpisać się do Złotej Księgi, która jest najcenniejszym reprezentacyjnym dokumentem szkoły. W najbliższych dniach Księga dostępna jest w bibliotece szkolnej. Zapraszamy!

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg06.jpg