Przez ostatnie dwa miesiące, w wolnych chwilach, pracowaliśmy przy wykonywaniu sleeveface w bibliotece. Była to bardzo interesująca zabawa, która miała na celu promocję czytelnictwa w szkole, rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów, zachęcenie do twórczej aktywności, rozwijanie wyobraźni i kreatywności, upowszechnianie fotografii jako dziedziny sztuki, zainteresowanie uczniów konkursem na sleeveface, także promocję biblioteki szkolnej.

Przez sleeveface rozumiemy fotografię, która przedstawia osobę z zasłoniętą częścią ciała przez okładkę książki, czasopisma lub płyty. Do wykonania takiego ujęcia trzeba się mocno przyłożyć. W efekcie powstaje jakby kreatywne połączenie osobowości czytelnika z jego książkowym wcieleniem. Dużą rolę w tak wykonanym zdjęciu odgrywa perspektywa, aranżacja tła, odpowiedni kadr, odległość fotografowanego obiektu, zmienne kolory, intensywność oświetlenia itp.

Chociaż sleeveface jest zjawiskiem, którego początki sięgają 2006 roku, to pochodzenie tej koncepcji nie jest jeszcze dokładnie opisane. Termin ten przyjął się za sprawą publikacji „Sleeveface” autorstwa Johna Rostrona i Carla Morrisa, w której zaprezentowano zdjęcia inspirowane płytami winylowymi, a następnie rozpowszechnił się przy pomocy mediów społecznościowych.

Uczniowie zaangażowani w sleeveface w naszej bibliotece z klas I A, I C, II A, II C, II D:

Agnieszka Bachórz, Ola Iwancz, Kamila Jusiel, Kasia Kasprzak, Julia Kędzierska, Ala Łazarczyk, Paulina Pawlik, Laura Podkówka, Weronika Trojan, Agata Bielińska, Wiktor Dębek, Wiktoria Niewęgłowska, Adrianna Oszczepalska, Hania Melska, Mateusz Oszajca, Maciek Szymonowicz, Adrian Wiącek, Ania Bartoszek, Olek Bielecki, Maciek Dziewisz, Mateusz Grymek, Ala Król, Natalia Łużna, Maciek Michalak, Adrian Noske, Ala Stelmach, Wiktoria Turek, Wiktoria Czarnecka.

Wykonywali oni swoje prace pod okiem p. Marii Szymańskiej, a wybrane fotografie przesłaliśmy na konkurs ogólnopolski.

Nieustannie zapraszamy do biblioteki szkolnej. Być może niektórzy z Was obiecali sobie w tym roku więcej czytać. Gwarantujemy obszerny wybór literatury biograficznej, fantastycznej, przygodowej, obyczajowej, kryminałów oraz aktualny wybór literatury młodzieżowej, także książek uhonorowanych nagrodami literackimi.

01.jpeg03.jpg04.jpeg05.jpg06.JPG07.jpg08.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpeg15.jpeg16.jpeg17.jpeg20.JPG