jFontSize
A- A A+

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 już za nami. W poniedziałek, 3 września 2018 r., punktualnie o godz. 10 Hymnem Polski - Mazurkiem Dąbrowskiego rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Pierwsi powitali zgromadzonych: uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców, absolwentów i gości prowadzący spotkanie - przewodniczący Samorządu Uczniowskiego: Dominik Drej oraz Natalia Łużna. Ciepłe słowa powitania, życzenia wspaniałego roku szkolnego, samych sukcesów naukowych i wychowawczych, skierował do zgromadzonych p. dyr. Jacek Iwancz, który również zapoznał uczniów z organizacją nadchodzącego roku szkolnego. Ślubowanie klas pierwszych w obecności sztandaru szkolnego wypełniło kolejny punkt uroczystości.

Po spotkaniu w auli, uczniowie klas II i III udali się na spotkania z wychowawcami, zaś uczniowie klas pierwszych pozostali w auli, gdzie przedstawiono im wicedyrektorów szkoły i wychowawców.

Nasze Liceum proponuje jeden z najwyższych poziomów kształcenia dostosowany do potrzeb młodego człowieka, w środowisku bardzo przyjaznym. Warto więc - świadomie - dać z siebie wszystko, aby zdać dobrze maturę, kolejno dostać się na wymarzone studia i zdobyć upragniony zawód.

Co ważne, rok 2018 jest rokiem szczególnym, gdyż wyznacza go setna już rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość z tej okazji wspólnie przygotujemy i będziemy świętować, ciesząc się wolnością, wiedząc jednocześnie, że „wolność to dar i jednocześnie zadanie”.