2 września, w poniedziałek, w dzień pochmurny i deszczowy, po najcieplejszym lecie w historii Polski, po przeszło dwumiesięcznej nasyconej witaminą słońca przerwie od nauki i obowiązków szkolnych, uczniowie II LO im. Stefana Banacha spotkali się w auli na uroczystej inauguracji roku szkolnego 2019/2020. Sztandar szkoły wnieśli: Wojciech Gaik, Kinga Kępa i Wiktoria Turek. Całą uroczystość z talentem poprowadziły: przewodnicząca Samorządu szkolnego – Zuzia Czernicka wraz z Aleksandrą Wrzochol.

Po pięknym odśpiewaniu Hymnu Narodowego, po powitaniu całej społeczności szkolnej: uczniów, w szczególności licznych pierwszoklasistów, ich rodziców, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, głos zabrał p. dyr. Jacek Iwancz. Zapowiedział rok pełen interesujących wydarzeń, ciekawych spotkań, pomysłowych imprez szkolnych, a przede wszystkim rok pełen satysfakcjonującej nauki i emocjonujących wyzwań naukowych. Na pocieszenie zaznaczył, że w trwającym już roku szkolnym, będziemy mieli aż 102 dni przeznaczone na wypoczynek. Następnie uczniowie klas pierwszych: Martyna Janaszek, Wiktoria Antosiak-Mikulec, Wiktoria Grega, Michał Pietrzak, Bartosz Iwanicki, Angelika Ślęzak, Martyna Zielińska, Aleksandra Herbut i Barbara Klewecka złożyli ślubowanie. W dalszej części spotkania głos zabrała Zuzia Czernicka, która obiecała, iż nadchodzący czas - pod jej przewodnictwem – będzie niebanalny, wart czynnego udziału w licznych szkolnych i pozaszkolnych inicjatywach. Wszystko to sprawi, że, że nauka w naszej szkole będzie nie tylko wymagająca, lecz radosna, spowita niepowtarzalną atmosferą.

Po zakończeniu inauguracji uczniowie rozeszli się do swoich klas na spotkania z wychowawcami.

Jesteśmy wdzięczni losowi, że 80 lat po tragicznym wrześniu 1939 r. przyszło nam żyć i uczyć się w pokoju i wolności!

01.JPG02.JPG03.JPG04.JPG05.JPG06.JPG07.JPG08.JPG09.JPG