W poniedziałek (14 września 2019 r.) odbyły się w naszej szkole interesujące Warsztaty Kariery Międzynarodowej, w których uczestniczyli uczniowie klas trzecich. Spotkanie poprowadził m.in. p. Janusz Dargiewicz z portalu www.studiawanglii.pl. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób zaplanować ścieżkę swojej kariery, także międzynarodowej.

Panowie przekazali nam niezbędne informacje na temat studiów w Anglii, zachęcili do ich podejmowania oraz wskazali, że studia w Wielkiej Brytanii są możliwe nie tylko dla najlepszych, najzdolniejszych czy zamożnych uczniów lub studentów.

Już wiemy, że na wyżej wymienionym portalu uzyskamy pomoc w złożeniu podania, dowiemy się o wszystkich najważniejszych terminach, otrzymamy pomoc w uzyskaniu pożyczki na czesne oraz w zdobyciu pokoju w akademiku. Te usługi dla polskich maturzystów są bezpłatne, podobnie jak pomoc w planowaniu studiów i wyborze uniwersytetu.