jFontSize
A- A A+

Pomóż nam powstrzymać mowę nienawiści. Pomóż nam, aby słowa nie raniły, nie bolały, aby nikt przez złe słowo nie płakał i nie chował się przerażony ich złą mocą. Pomóż nam zapraszać wszystkich do świata przyjaźni, tolerancji i szacunku. Do świata, w którym możemy mieć różne poglądy, zdania, jednocześnie potrafiąc wysłuchiwać swoich racji do końca. Stwórzmy świat ludzi różnych, ale szanujących siebie nawzajem. Niech słowa w naszych ustach będą zaproszeniem do rozmowy, debaty, dialogu.

https://www.wosp.org.pl/hejt-mi-nie-gra

 

Hejt w szybkim tempie staje się zjawiskiem, przed którym coraz trudniej jest się uchronić. W dobie Internetu słowa pełne nienawiści, pogardliwe komentarze czy agresywne zaczepki mogą dotknąć nas lub naszych bliskich nawet z najbardziej błahego powodu.

Społeczność II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy również mówi stop mowie nienawiści. Inicjatorem szkolnej akcji jest Jakub Szulc- uczeń klasy 2a, który od lutego 2019 roku jest członkiem Pokojowego Patrolu. Jak podkreśla Kuba: Przynależność do Pokojowego Patrolu pozwala przeżyć fantastyczną przygodę, poznać wiele wspaniałych osób oraz mieć możliwość bezpośredniego tworzenia takich wydarzeń jak finał WOŚP lub Pol'and'Rock Festival.

Akcja #hejtminiegra to prosta akcja, dzięki, której możesz pokazać, że nie jesteś obojętny na hejt.

Jak dołączyć do akcji?

  1. Weź ulotkę z hasztagiem #hejtminiegra (ulotki będą rozdawane od 4.11.2019 do 8.11.2019 na długiej przerwie w sali 28).
  2. Zrób/zróbcie zdjęcia z ulotką.
  3. Zdjęcie prześlij na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  4. Najciekawsze zdjęcia zamieścimy na stronie szkoły oraz profilu II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy na Instagramie!        

W akcji mogą wziąć udział Pracownicy Szkoły oraz Uczniowie. Zdjęcia można wykonywać samodzielnie, grupowo lub jako cała klasa. Powstrzymajmy mowę nienawiści - nie mówimy, że od razu się uda, ale chociaż spróbujmy.  

                                       Zuzanna Czernicka    

2.jpg3.jpg4.JPG5.JPG6.JPG