„Aż 98.6 proc. dziewcząt uznało, że "koszyczek menstruacyjny", w ramach którego uczennice mogą za darmo wziąć w szkolnej toalecie podpaskę czy tampon, jest w szkole niezbędny. Ponad 50 proc. nastolatek przyznało, że z powodu braku środków higienicznych rezygnuje z zajęć szkolnych, a aż 66 proc. – z zajęć wychowania fizycznego.”- tak wyglądają wyniki ankiet przeprowadzonych przez jedną z polskich szkół.
Jako II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Banacha dbamy o to, aby każdy czuł się dobrze w naszej szkole, dlatego od 3.03.2020 w damskiej toalecie zostanie udostępniony „koszyk ratunkowy dla kobiet”. Każdej z nas zdarzy się zapomnieć zabrać do szkoły środków higieny, ale od teraz nie musimy się tego obawiać!
Koszyk będzie działał na zasadzie: pożycz-przynieś i włóż (dzięki temu koszyk nigdy nie będzie pusty).

Przewodnicząca SU Zuzia Czernicka