W ramach Narodowego Święta Niepodległości przy Alei Goplany, usytułowanej nad zalewem Witoszówka w Świdnicy, zasadzono drzewa upamiętniające ostatnio wyróżnionych tytułem Honorowego Obywatela i Zasłużonego dla Miasta Świdnicy. Wśród nagrodzonych znalazła się Pani Profesor Mariola Mackiewicz z II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha, która zasadziła drzewo podczas uroczystości z udziałem władz miejskich. W nasadzeniu drzewa pani Mackiewicz pomagała pani prezydent, radni miejscy oraz dyrektor szkoły.
Zachęcamy do spacerów aleją upamiętniającą tegorocznych wyróżnionych: pana Eugeniusza Kępę, panią Mariolę Mackiewicz i pana Zdzisława Grześkowiaka).

Przypominamy, że trzy lata temu uhonorowano tytułem Zasłużonego dla Miasta Świdnicy byłego dyrektora II LO, Pana Zenona Michalczyka. Natomiast w 2020 r. tytuł ten przyznano Pani Irenie Kozłowskiej, nauczycielce języka angielskiego. Mamy nadzieję, że w Alei Goplany pojawią się niebawem drzewa dedykowane osobom tak ważnym dla naszej szkolnej Społeczności.

(zdjęcia własne oraz z www.swidnica24.pl)

m2.jpgm3.jpgm4.jpg