Po raz pierwszy w świdnickim II Liceum Ogólnokształcącym odbędzie się spotkanie w ramach "Lekcji Czytania", akcji społecznej Fundacji Tygodnika Powszechnego.

W szkole zagości Grzegorz Jankowicz, redaktor Tygodnika Powszechnego i TVP Kultura, juror Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej SILESIUS, tłumacz, wykładowca literatury polskiej. Wraz z uczniami klas humanistycznych 3 marca o godzinie 13.00 będzie dyskutować na temat jednej z baśni braci Grimm pt. "Wrzeciono, czółenko i igła".

Lekcja Czytania w II LO została zorganizowana z inicjatywy uczniów, z pomocą dyrekcji szkoły i przy finansowym wsparciu pani Anny Szywały, pani mecenas Anny Utzig, pana mecenasa Władysława Dudusia oraz pana mecenasa Andrzeja Gawrońskiego.