26 –go marca odbył się w naszej szkole Dzień otwarty. Dzięki temu młodzież z okolicznych gimnazjów miała niepowtarzalną możliwość wejścia do szkoły i zapoznania się z jej ofertą. Dla gimnazjalistów przygotowaliśmy różne prezentacje w poszczególnych pracowniach i salach lekcyjnych a także przedstawienie teatralne „Baby Show” zrealizowane przez klasę Ia. W auli szkolnej przywitał wszystkich zwiedzających pan dyrektor Bogusław Wojskowicz. Przedstawił zebranym warunki rekrutacji do klas pierwszych oraz przygotowaną ofertę edukacyjną. Potem odbyło się przedstawienie. Po przedstawieniu młodzież i rodzice gimnazjalistów rozeszli się po szkole zwiedzając ją i zapoznając się z przygotowanymi dla nich prezentacjami.

Na parterze otwarta została biblioteka z czytelnią, prezentując poza zbiorami udogodnienia techniczne dla uczniów. W sali fizyki przygotowana została prezentacja dotycząca kółka fizycznego oraz realizacji programu „Fizyka jest ciekawa”. Obok, w sali biologii zostały zaprezentowane osiągnięcia naszych uczniów z zakresu biologii. Na parterze też, w sali angielskiego młodzież przygotowała prezentację dla gimnazjalistów dotyczącą wymian międzynarodowych realizowanych przez naszą szkołę, a także edukacji w zakresie języka angielskiego oraz wszystkich imprez i uroczystości, które bezpośrednio i  pośrednio są związane z kulturą anglojęzyczną.

Na pierwszym piętrze w sali matematyki przygotowana była prezentacja związana z edukacją matematyczną oraz realizacją programu „Matematyka reaktywacja” oraz meczom matematycznym. W sali informatycznej gimnazjaliści mogli się dowiedzieć o osiągnięciach naszej młodzieży w konkursach informatycznych i programowania. Na korytarzy I-go piętra, w ważnym dla wszystkich uczniów II LO miejscu, czyli za tzw. „kratkami” przygotowana została prezentacja poświęcona sukcesom sportowym naszych uczniów oraz działalności sportowo-rekreacyjnej.

Drugie piętro to sale poświęcone działalności kółka biologicznego oraz chemicznego. Dla gimnazjalistów zostały przygotowane różne prezentacje i doświadczenia, w których mogli wziąć aktywny udział. W salach tych mogli się też dowiedzieć o niemałych sukcesach naszych licealistów w tych dziedzinach oraz przyjrzeć się praktycznej stronie wykorzystywania wiedzy z zakresu biologii i chemii. Zaś w sali języka polskiego miała miejsce prezentacja edukacji filmowej i teatralnej realizowanej w naszej szkole. Gimnazjaliści mogli też obejrzeć jak wygląda szkolna gazetka, która jest wydawana w naszym LO od lat a także usłyszeć o sukcesach artystycznych naszych i uczniów i absolwentów w zakresie sztuki i literatury.

Mamy nadzieję, że wszyscy odwiedzający naszą szkołę w tym dniu czuli się u nas dobrze, że po zapoznaniu się nie tylko z ofertą edukacyjną naszego liceum ale i jego wyjątkową atmosferą będą chcieli do nas powrócić, choć już w innym charakterze. I może za rok kolejnym rocznikom gimnazjalistów powiedzą, że warto się uczyć u nas, w II LO.

Tekst: Barbara Trojanowska-Butmankiewicz
Zdjęcia: Katarzyna Pinkos