3 kwietnia 2012r. o godz. 12.15 w auli II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy przy ul. Równej 11 odbędzie się szkolna debata na temat „Szkoła marzeń – to szkoła demokracji”. Realizatorzy najciekawszych projektów zostaną zaproszeni do udziału w XVIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży 1 czerwca 2012r. w Warszawie, żeby debatować o tym, jak instytucje demokratyczne i samorządowe mogą funkcjonować we współczesnej szkole.

Udział w debacie zapowiedzieli: posłowie RP - Izabela Katarzyna Mrzygłocka, Anna Zalewska , Starosta Powiatu Świdnickiego - Zygmunt Worsa, Prezydent Miasta Świdnicy- Wojciech Murdzek, Przewodniczący Rady Powiatu - Krzysztof Sołtys, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Świdnicy – Joanna Gadzińska , przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej Ziemi Świdnickiej – Michał Wąż.

Działania w ramach projektu pozwolą młodym ludziom na podjecie dyskusji o możliwościach i barierach wpływania przez nich na życie szkoły.