W roku szkolnym 2019/2020 II Liceum Ogólnokształcące im. Banacha zajęło 9 miejsce i jest najlepszą szkołą biorącą udział w Lidze Niezwykłych Umysłów w powiecie świdnickim. Spieszę donieść, że nie jest to wynikiem rozwiązywania podstawowych zadań z LNU w ramach lekcji informatyki - w zestawieniu liczą się wyłącznie zarejestrowani, powiązani z naszą szkołą użytkownicy - jest ich na dzień dzisiejszy 76 (z wszystkich klas). W rankingu ogólnym zajmujemy 16 miejsce w województwie, ale należy pamiętać że był to nasz pierwszy rok udziału - debiut zaiste udany. Poniżej załączam kilka rankingów, np. najlepszych programistów - a najlepsza okazała się w tym roku Amelia Pieszczoch z 1ap! Gratuluję i dziękuję serdecznie wszystkim uczestnikom, zachęcam do dalszych rejestracji jeśli będzie Wam się nudzić w wakacje!

Paweł Polczyk

W tym roku, ze względu na sytuację epidemiologiczną, nie odbędzie się uroczysty apel na zakończenie roku szkolnego 2019/2020. W imieniu Samorządu Uczniowskiego 2019/2020 serdecznie zapraszam do obejrzenia specjalnego filmu w ramach apelu. Korzystając z okazji chciałabym podziękować za rok współpracy jako Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego.

Życzę udanych wakacji i pozdrawiam,

Zuzanna Czernicka.

Wakacje czas zacząć! Życzymy wszystkim dużo zdrowia i energii. Mamy nadzieję, że we wrześniu spotkamy się w szkolnych ławkach. Podziękowania dla całej społeczności „Banacha” za przesłanie zdjęć oraz filmów z tego roku szkolnego. Dziękujemy Zuzannie Czernickiej za montaż filmu-apelu! Udanych wakacji i odpoczynku, bądźcie bezpieczni!

Grono pedagogiczne

Już po raz drugi SUPER BANACHY – statuetki dla najlepszych w różnych kategoriach- trafiły do uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha, przede wszystkim tegorocznych absolwentów. Miały zostać wręczone z okazji Dnia Patrona, ale pandemia pokrzyżowała plany, związane z przygotowaniem uroczystości. Dopiero 22 czerwca  w trakcie zakończenia roku szkolnego dla klas III pan dyrektor Jacek Iwancz uroczyście przekazał statuetki i odczytał fragmenty laudacji.

Czy chcielibyście kupić lub sprzedać swoje książki? Jest do tego okazja!

Wystarczy, że prześlecie w wiadomości prywatnej (na koncie Instagram szkoły) szczegóły wraz ze zdjęciami podręczników. A my udostępnimy Wasze „oferty”.

Samorząd Uczniowski

Nikomu z nas życie, zdaje się, bardzo łatwo nie idzie, ale cóż robić, trzeba mieć odwagę

i głównie wiarę w siebie, w to, że się jest do czegoś zdolnym i że do tego czegoś dojść potrzeba.

A czasem wszystko się pokieruje dobrze, wtedy kiedy najmniej się człowiek tego spodziewa.

(Maria Skłodowska-Curie)

Zapraszamy do zapoznania się z wykazem podręczników na rok szkolny 2020/2021.

W trakcie sesji Rady Miejskiej została uhonorowana pani Irena Kozłowska (pierwsza anglistka ucząca po wojnie w Świdnicy). Pamiątkowy medal i dyplom wręczyli: pani Beata Moskal-Słaniewska (Prezydent Świdnicy), pan Jan Dzięcielski (Przewodniczący RM) oraz Jacek Iwancz (dyrektor II LO). Wniosek o przyznanie nagrody został złożony przez Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków II LO (przy poparciu Towarzystwa Regionalnego Ziemi Świdnickiej). Naszą szkołę reprezentowali: pani Zofia Skowrońska- Wiśniewska (jednocześnie radna), pani Agnieszka Grymek (wiceprezes SAiS II LO), pani Agata Mester (wnuczka pani Ireny Kozłowskiej) oraz dwaj dyrektorzy II LO: Bogusław Wojskowicz i Jacek Iwancz.

Egzamin maturalny w 2020 roku rozpoczęty. 122 tegorocznych Absolwentów II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha przystąpiło do egzaminu z języka polskiego.

Plany Czerwcowych Spotkań z Biotechnologią zrodziły się jeszcze w grudniu, zainicjowała je rozmowa telefoniczna z dr Marią Stasiuk-Wacławczyk.

W lutym przyszło potwierdzenie i wstępne plany a w marcu…., a w marcu spadła na nas kwarantanna.

Jednak nic, nawet groźny wirus, nie zwalnia nas z myślenia i chęci do nauki. Dlatego na pytanie – Czy organizujemy wykłady zdalne? Odpowiedź mogła być tylko jedna. Tak, tylko jak połączyć różne platformy komunikacyjne, umożliwić obejrzenie wykładów setce uczniów?

W dniach 27.05.2020 oraz 28.05.2020, w głosowaniu internetowym, wybrano Samorząd Uczniowski II Liceum im. Stefana Banacha w Świdnicy. W głosowaniu wzięło udział 218 osób, z czego 2 głosy były nieważne (oddane po czasie).