Kościół Pokoju & Joga

Kolejne mile spędzone popołudnie przez grupę naszych uczniów tym razem było obfite w wiedzę historyczną o Kościele. Zajęcia poprowadziła pani Aneta Augustyn- wrocławska dziennikarka oraz autorka spacerownika „Szukaj tego, co w górze. Spacer po placu Pokoju”. Trzeba przyznać, że początkowo przeraził nas test, który przygotowała dla nas pani Aneta. Padły w nim takie pytania jak: ile drzwi jest w Kościele Pokoju lub jak nazywała się dawna ewangelicka szkoła łacińska. Zadania rozwiązywaliśmy w grupach trzyosobowych.

W związku z tym, że odpowiedzi były zróżnicowane, udaliśmy się na zwiedzanie zabytku, w celu poznania go z bliska. Nieznane nam dotąd fakty wywarły na nas duże wrażenie. Po krótkiej przerwie, wypiciu gorącej herbatki i przebraniu się w dresy przyszedł czas na…jogę. Z pewnością po kilku takich godzinach będziemy mogli zabłysnąć gibkością na w-f –ie. Podziwialiśmy również naszą utalentowaną- panią Anetę, która, jak się okazało, oprócz warsztatów dziennikarskich poprowadziła również zajęcia sportowe. Przy nastrojowych świecach przekonaliśmy się, jak trudno jest zapanować nad własnym ciałem, nad oddechem. Joga to idealny sposób na wyłączenie myśli np. o zbliżających się sprawdzianach czy kartkówkach… Szczególnie polecamy pozycję drzewa lub kobry :). Na koniec zajęć dostaliśmy prezenty w postaci sprzętu potrzebnego do samodzielnego uprawiania jogi w domu. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko zabrać się do ćwiczeń.

Dla zainteresowanych polecamy: http://www.joga-joga.pl/

Tekst: Natalia Wojnowska kl 1d