Ale jaja! Dokładnie tak można by powiedzieć o wielkanocnych jajkach zrobionych przez uczniów naszej szkoły, którzy już kolejny raz uczestniczyli w warsztatach rękodzielniczych przy Kościele Pokoju dn.14.03.13r. Tym razem spotkanie odbyło się w obecności kamery TVP. Ten fakt nie przeszkodził jednak uczestnikom w dobrej zabawie przy tworzeniu pisanek.

Zadanie polegało na udekorowaniu styropianowego jajka według indywidualnego pomysłu. W tym celu udostępniono: tkaniny, którymi można było owinąć powierzchnię, różnobarwne wstążki oraz bibuły, z których powstały kwiatki. Ze względu na odważne zestawienia kolorów i szalone pomysły jaja udekorowane przez uczniów wywołują uśmiech na twarzy i w znakomity sposób oddają radosny charakter świąt wielkanocnych.

Zajęcia były doskonałym zwieńczeniem dnia przeżytego z ekipą telewizyjną która uwieczniła dzieła uczestników. Teraz pozostaje nam już tylko czekać na kolejne warsztaty i kolejne pomysły pani Beaty Norbert.

Tekst: Natalia Wojnowska kl Id