Tegoroczni absolwenci II LO nie zapominają o tym, że nawet po ukończeniu szkoły trzeba rozsławiać jej dobre imię. Grupa pięciu osób : Agata Iżykowska, Jakub Wiśniewski, Wojciech Olejniczak, Mariusz Kędzierski i Maciej Krogel brali udział w tygodniowym szkoleniu w Krzyżowej. W pierwszych dniach sierpnia grupa absolwentów stawiła się na dziedzińcu Fundacji Krzyżowej, aby wziąć udział w szkoleniu liderów młodzieży z Polonii. Przez tydzień gościli w Fundacji uczestnicząc w zajęciach w towarzystwie młodzieży ze Słowacji, Łotwy i Ukrainy. Całe przedsięwzięcie miało na celu przygotować absolwentów do objęcia roli liderów wszelkich grup młodzieżowych, w ramach programów unijnych. Dzięki odbytemu szkoleniu, oraz nabytym umiejętnością w najbliższym czasie absolwenci planują organizację wymiany młodzieżowej.

Tekst: Agata Iżykowska