1. W konkursie mogą wziąć udział drużyny klasowe trzyosobowe.
  2. Klasa może zgłosić więcej niż jedną drużynę.
  3. Konkurs składa się z dwóch etapów. Po części pisemnej wyłonione zostaną trzy drużyny, które wezmą udział w części ustnej. Finał odbędzie się przy udziale publiczności.
  4. Część pisemna, którą drużyna rozwiązuje wspólnie, będzie zawierała pytania testowe oraz pytania otwarte.
  5. W przypadku remisu przewidziana jest dogrywka, tak by wyłonić trzy najlepsze drużyny, które wezmą udział w finale. (Na okoliczność dogrywki potrzebny będzie jeden telefon na drużynę z dostępem do Internetu.)
  6. W finale konkursu drużyny odpowiadać będą na losowo wybrane pytania.
  7. Dla finalistów przewidziane są atrakcyjne nagrody.
  8. Konkurs odbędzie się 21.03.2018 r. w auli im. Dyrektora Zenona Michalczyka.
  9. Zgłoszenia trzyosobowych drużyn do 16.03.2018 r. do p. Agnieszki Grymek.

Bibliografia do konkursu:

1. Kałuża Roman: Stefan Banach. Warszawa 1992
  2. Stefan Banach. Niezwykłe życie i genialna matematyka. Materiały biograficzne pod redakcją Emilii Jakimowicz i Adama Miranowicza. Kraków 2010
  3. Urbanek Mariusz: Genialni. Lwowska Szkoła Matematyczna. Warszawa 2014
  4. Wortal Stefana Banacha: kielich.amu.edu.pl

Wszystkie materiały dostępne są także w bibliotece szkolnej.