jFontSize
A- A A+

Rankingi

Tak wynika z ostatnio opublikowanych wyników Edukacyjnej Wartości Dodanej za lata 2016-2018 (www.ewd.edu.pl). Zostaliśmy zaliczeni do tzw. Szkół sukcesu. II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy jest najefektywniej pracującą szkołą powiatu świdnickiego.

Szczególnie cieszą wyniki z matematyki i przedmiotów przyrodniczych, gdzie absolwenci II LO uzyskali zdecydowanie najwyższe wyniki z przedmiotów maturalnych oraz nastąpił podczas nauki w naszej szkole największy przyrost ich wiedzy.

W 2019 roku uzyskaliśmy tytuł "Złota Szkoła" w Rankingu Liceów Ogólnokształcących Perspektyw. Jest to potwierdzenie bardzo wysokiej jakości pracy nauczycieli oraz sukcesów naszych uczniów. O sukcesie zdecydowały sukcesy w olimpiadach i konkursach ale przede wszystkim bardzo wysokie wyniki z egzaminów maturalnych. W rankingu jako jedyna szkoła powiatu świdnickiego corocznie jesteśmy nagradzani i stale klasyfikowani wśród najlepszych szkół w Polsce.

W ostatnich latach uzyskaliśmy tytuły „Srebrnej Szkoły 2018 i 2015” i „Brązowej Szkoły 2016 i 2017”.

RANKING LICEÓW OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH 2019 - WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE

W Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2018 opracowanym przez "Perspektywy" II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy ponownie okazało się najlepszym liceum ogólnokształcącym w naszym powiecie. W klasyfikacji ogólnopolskiej zostaliśmy sklasyfikowani na 190 miejscu w Polsce (uzyskując Srebrną Tarczę). Jeszcze lepiej poszło w Rankingu Maturalnym - 186 miejsce w Polsce. Na Dolnym Śląsku jesteśmy 15 szkołą licealną a w rankingu maturalnym zajmujemy 11 miejsce wśród szkół dolnośląskich.

W opublikowanym Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2015 Fundacji Edukacyjnej Perspektyw, II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy zajęło wysokie 16 miejsce na Dolnym Śląsku oraz 210 w Polsce.

Uzyskaliśmy tytuł Srebrnej Szkoły 2015. W ubiegłorocznym Rankingu uzyskaliśmy tytuł Brązowej Szkoły.

Tak dobry wynik zawdzięczamy przede wszystkim wysokim wynikom egzaminów maturalnych zarówno z przedmiotów obowiązkowych jak i zdawanych na poziomie rozszerzonym. Miarą wysokiego wyniku maturalnego jest również najwyższy w powiecie wskaźnik Edukacyjnej Wartości Dodanej (EWD).
Jesteśmy jedynym liceum powiatu świdnickiego wśród najlepszych 500 w Polsce.

Szkoły licealne Dolnego Śląska: http://www.perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=1949&catid=156&Itemid=328&strona=1

Z przyjemnością informuję, że II LO jest najlepszym liceum powiatu świdnickiego.
Tak wynika z ostatnio opublikowanych wyników Edukacyjnej Wartości Dodanej w latach 2012-2014 (www.ewd.edu.pl). Zostaliśmy zaliczeni do tzw. Szkół sukcesu. II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy jest najefektywniej pracującą szkołą powiatu świdnickiego.

II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy jest najefektywniej pracującą szkołą powiatu świdnickiego. Tak wynika z ostatnio opublikowanych wyników Edukacyjnej Wartości Dodanej (www.ewd.edu.pl). Zostaliśmy zaliczeni do tzw. Szkół sukcesu.

Szczególnie cieszą wyniki z matematyki i przedmiotów przyrodniczych, gdzie absolwenci II LO uzyskali zdecydowanie najwyższe wyniki z przedmiotów maturalnych oraz nastąpił podczas nauki w naszej szkole największy przyrost ich wiedzy.

Kolejny raz w ogólnopolskim Rankingu Perspektyw i Rzeczpospolitej, II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy zostało sklasyfikowane wśród najlepszych dwudziestu szkół Dolnego Śląska jako jedyna szkołą naszego powiatu. Również jako jedyni znaleźliśmy się wśród najlepszych 500 szkół naszego kraju. Na Dolnym Śląsku uplasowaliśmy się na 17 miejscu, a na 254 w Polsce. Bardzo dużo punktów II LO uzyskało za wyniki maturalne (np. z przedmiotów obowiązkowych jesteśmy wśród 10 najlepszych dolnośląskich szkół). Mniej szczęścia nasi uczniowie mieli w olimpiadach przedmiotowych, tylko jednej uczennicy udało się zakwalifikować do ogólnopolskiego finału (Joanna Kowalska, Olimpiada Teologii Katolickiej). W drugich etapach okręgowych znalazło się wielu uczestników z II LO, ale zabrakło nieco szczęścia. Liczymy, że w kolejnym roku uda się osiągnąć wyższa pozycję w rankingu.

Opracował: Jacek Iwancz

W ogłoszonym 10 stycznia Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących Rzeczypospolitej i Perspektyw nasza szkoła ponownie okazała się najlepszym liceum Powiatu Świdnickiego. Zajęliśmy 16 miejsce. Zdecydowały o tym przede wszystkim bardzo wysokie wyniki egzaminów maturalnych oraz regularna współpraca z wyższymi uczelniami z Wrocławia.
Warto przypomnieć, że od kilku lat nieprzerwanie w II Liceum Ogólnokształcącym zdawalność matury wynosi 100%, uczniowie osiągają indywidualnie, na poziomie rozszerzonym, najwyższe wyniki w powiecie a w niektórych przypadkach (matematyka, chemia) na Dolnym Śląsku. Również w badaniu Edukacyjnej Wartości Dodanej osiągnęliśmy wyniki najlepsze w powiecie a nawet w niektórych przypadkach lepsze niż licea wałbrzyskie. Jeżeli w tym roku szkolnym nie zabraknie szczęścia naszym olimpijczykom, może w następnym rankingu ponownie znajdziemy się w pierwszej dziesiątce.

28 kwietnia 2011 roku wrocławski dodatek „Gazety Wyborczej” opublikował wyniki III Rankingu Liceów Ogólnokształcących Dolnego Śląska.
Zostaliśmy sklasyfikowani na 12 miejscu, jako jedyna szkoła naszego powiatu w czołowej dwudziestce.
Bardzo dobrze wypadliśmy w zestawieniach za wyniki maturalne (zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym - w obu przypadkach w pierwszej dziesiątce). Bardzo cieszy nas również najwyższy w powiecie (i dużo większy niż w liceach wałbrzyskich) wskaźnik tzw. Edukacyjnej Wartości Dodanej (EWD).
EWD mierzy poziom wiedzy z języka polskiego i matematyki na wejściu i wyjściu ucznia ze szkoły. Określa tzw. przyrost wiedzy. Wysoka wartość EWD pokazuje, że uczniowie II LO bardzo dobrze wykorzystali trzy lata nauki i znacząco poszerzyli swoją wiedzę i umiejętności.
Gratulujemy naszym uczniom i nauczycielom!

Na podstawie „Gazety Wyborczej”
z dnia 28 kwietnia 2011r. opracował
Jacek Iwancz

W najnowszym Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych „Rzeczpospolitej” II Liceum Ogólnokształcące znalazło się ponownie wśród najlepszych szkół województwa dolnośląskiego. W tradycyjnym Rankingu Olimpijskim II LO zajęło 6 miejsce. Było to możliwe dzięki sukcesom naszych uczniów w olimpiadach przedmiotowych:

  • Pauliny Kadziewicz – Laureatki XX Olimpiady Teologii Katolickiej (opiekun M.Kulig)
  • Dawida Tymińskiego – Finalisty XL Olimpiady Literatury i Języka Polskiego (opiekun M. Mackiewicz)
  • Macieja Krogela – Finalisty XL Olimpiady Literatury i Języka Polskiego (opiekun M. Mackiewicz)
  • Patrycji Koperskiej – Finalistki XXXIV Olimpiady Artystycznej (opiekun J. Waksmundzka)
  • Mateusza Leguta - Finalisty LVI Olimpiady Chemicznej (opiekun J. Iwancz, Z. Jóźwiak)