W ogłoszonym 10 stycznia Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących Rzeczypospolitej i Perspektyw nasza szkoła ponownie okazała się najlepszym liceum Powiatu Świdnickiego. Zajęliśmy 16 miejsce. Zdecydowały o tym przede wszystkim bardzo wysokie wyniki egzaminów maturalnych oraz regularna współpraca z wyższymi uczelniami z Wrocławia.
Warto przypomnieć, że od kilku lat nieprzerwanie w II Liceum Ogólnokształcącym zdawalność matury wynosi 100%, uczniowie osiągają indywidualnie, na poziomie rozszerzonym, najwyższe wyniki w powiecie a w niektórych przypadkach (matematyka, chemia) na Dolnym Śląsku. Również w badaniu Edukacyjnej Wartości Dodanej osiągnęliśmy wyniki najlepsze w powiecie a nawet w niektórych przypadkach lepsze niż licea wałbrzyskie. Jeżeli w tym roku szkolnym nie zabraknie szczęścia naszym olimpijczykom, może w następnym rankingu ponownie znajdziemy się w pierwszej dziesiątce.