Licealiści z ul. Równej w Świdnicy dedykują gimnazjalistom następujące „przykazania”: po pierwsze –wybierz II LO, po drugie – jeśli tego nie zrobiłeś, patrz punkt pierwszy... U podstaw tych porad leży przekonanie, ze chodzą do dobrej, realizującej ciekawie i konsekwentnie program nauczania szkoły, a atmosfera w niej panująca jest niepowtarzalna. Współpraca nauczycieli i uczniów przekłada się na liczne osiągnięcia licealistów z dwójki:

• Ogólnopolska Olimpiada Artystyczna- finalistka z wyróżnieniem Marta Żaba
  • Olimpiada Teologii Katolickiej „Męczennicy XX wieku. Świadkowie wiary” – Karolina Dziakowicz, Dominik Koryzna, Mateusz Antos.
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego - Weronika Bunij
  • Olimpiada Chemiczna- II etap okręgowy – Sławomir Czerniak, Krzysztof Kowalski, Mateusz Powązka
  • Olimpiada Solidarności „Dwie dekady historii” - II etap Radosław Wańczyk, Dominika Klejszmit
  • Olimpiada o Żywności i Żywieniu – etap okręgowy Mateusz Powązka, Szymon Józwicki, Karolina Ścisłowicz
  • Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym- etap okręgowy Radosław Wańczyk, Dominik Wąsowicz
  • Olimpiada Języka Niemieckiego – etap okręgowy Paulina Miziołek
  • Ogólnopolska Olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH” – etap okręgowy Paweł Mroczek, Justyna Kloc
  • Olimpiada Biologiczna – etap okręgowy Nastazja Brajczewska.

W opublikowanym Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2015 Fundacji „Perspektyw” zajęliśmy 16. Miejsce na Dolnym Śląsku oraz 210. W Polsce.
Dzięki temu uzyskaliśmy tytuł Srebrnej Szkoły 2015.

Osiągamy wysokie wyniki na egzaminach maturalnych zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i zdawanych na poziomie rozszerzonym.

Mamy najwyższy w powiecie wskaźnik Edukacyjnej Wartości Dodanej, który świadczy o jakości pracy szkoły i wysokich wynikach maturalnych.

Jesteśmy jedynym liceum powiatu świdnickiego wśród najlepszych 500 w Polsce. Systematycznie nasi uczniowie zdobywają stypendia za wysoką średnią ocen i osiągnięcia naukowe i sportowe.

II LO czujnie śledzi obecne trendy w edukacji i staje się holistyczną szkołą, która odpowiada na zapotrzebowania uczniów i oferuje nowe przedmioty, które uzupełniają kształcenie w poszczególnych profilach.

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg20.jpg