Ścianka, czerwony dywan i gwiazdy filmowe kusiły w tym roku odwiedzających II LO im. Stefana Banacha podczas Dni Otwartych. Chętnych do poznania oferty popularnej dwójki było w tym roku ponad 350 osób! Laboratoria i doświadczenia, wykłady, popisy wokalne – to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na nich na Równej 11.

Jak co roku do II LO ściągnęły tłumy świdnickiej młodzieży szukającej dobrej oferty dla siebie. Czego się dowiedzieli o naborze i otwieranych kierunkach? Oto kilka odpowiedzi: zarówno dla absolwentów gimnazjów, jak i dla uczniów kończących szkołę podstawową przygotowane są kierunki odpowiadające szerokim umiejętnościom uczniów. Profile matematyczno–fizyczne przygotują uczniów do olimpiad i do studiów politechnicznych, kierunki biologiczno– chemiczne będą m.in. przepustką na wymarzone studnia medyczne, a kierunki humanistyczne to paszport dla wszystkich tych, którzy myślą o prawie, filologiach i innych kierunkach pokrewnych.

II LO stawia na jakość nauczania, kreatywność i bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych. Chętnie sięga po środki unijne, by zwiększyć ofertę zająć dodatkowych i zaprasza do współpracy kolejne uczelnie wyższe.  Dziś młodsi uczniowie mogli poznać licznych Olimpijczyków II LO  i poznać sekrety ich sukcesów. To między innymi dzięki przygotowaniu przez  matematyków II LO uczniów do udziału w Studiu Talent osiągnęli oni w tym konkursie oceny bardzo dobre i celujące, co daje im możliwość rozpoczęcia studiów na wybranym przez siebie kierunku na Politechnice Wrocławskiej na każdym wydziale. O sukcesach biologicznych i chemicznych uczniowie dowiadywali się wprost z relacji Pana Dyrektora. Ogromną popularnością cieszą się wyjazdy na zajęcia laboratoryjne, wykłady i warsztaty organizowane na Uniwersytecie Wrocławskim i na Politechnice Wrocławskiej, na które uczniowie II LO jeżdżą ze swoimi nauczycielami.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się informacje na temat osiągnięć sportowych uczniów II LO i możliwościach rozwijania swoich sportowych zainteresowań: wyjazdy na narty, obóz żeglarski, popołudniowe treningi koszykówki. Przyszli uczniowie poznali też ofertę wymian szkolnych, podczas których młodzież wyjeżdża do Włoch.

W auli wręczono także nagrody w I Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych. Laureaci i finaliści konkursu otrzymali prócz cennych nagród dodatkowy punkt rekrutacyjny do szkół ponadgimnazjalnych.

Tegorocznym hasłem Dni Otwartych był slogan reklamowy, który jasno mówi, która szkoła daje największe możliwości wyboru przedmiotów maturalnych. II LO to „Szkoła szerokich możliwości”.