II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Banacha ponownie uhonorowane wyróżnieniem w Rankingu Liceów Ogólnokształcących Fundacji Perspektywy. Zostaliśmy wyróżnieni Srebrną Tarczą. Zajęliśmy 299 miejsce w Polsce oraz 22 na Dolnym Śląsku.
Szczególnie cieszy wyróżnienie w Rankingu Szkół Olimpijskich, gdzie jesteśmy klasyfikowani jako jedyna szkoła naszego powiatu na 159 miejscu w Polsce oraz 7 na Dolnym Śląsku.
W Rankingu Olimpijskim utrzymaliśmy tak wysoką pozycję dzięki sukcesom młodzieży w olimpiadach:
XIV Ogólnopolska Olimpiada im. mjr. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy” (laureat – Marcin Kłos);
XIV Ogólnopolska Olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH” z matematyki (laureat – Aleksander Rzyhak);
XLV Olimpiada Artystyczna – Sekcja historii sztuki (finalista – Marek Lurka);
XXXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (finalistka – Anastazja Lato).