12 marca 2024 r. w Wałbrzychu odbył się etap regionalny konkursu „Gruzja – fascynująca podróż”. Wzięło w nim udział siedmiu uczniów z naszej szkoły. Miło nam poinformować, iż do finału konkursu, który odbędzie się 10-11 kwietnia zakwalifikowały się aż trzy osoby:

1. Marcelina Wójcik II A
  2. Hanna Bednarska II B
  3. Andrzej Mitranka I E

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale.

Z przyjemnością informujemy, że aż siedmioro uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do kolejnego etapu - regionalnego - konkursu organizowanego przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego w ramach partnerskiej współpracy z Adżarską Republiką Autonomiczną. Zwycięzców czeka wyjazd do Adżarii w Gruzji. Trzymamy kciuki za powodzenie w drugim etapie.
Zakwalifikowani uczniowie:

1. Wójcik Marcelina
  2. Mitranka Andrzej
  3. Mucha Anna
  4. Kudzia Stanisław
  5. Podanowska Aleksandra
  6. Bednarska Hanna
  7. Smolarek Jagoda​

Szkolny etap organizuje i przygotowuje do niego uczniów pani Jolanta Skarzyńska.

10 i 11 lutego odbyła się w Jeleniej Górze 50. edycja Olimpiady Geograficznej. Naszą szkołę reprezentowała uczennica kl. 3d Weronika Żukowska. Opiekunem była pani Jolanta Skarzyńska. Pierwszego dnia odbył się etap pisemny. Dzielił się na trzy testy, w tym samym czasie opiekunowie udali się na wycieczkę po Muzeum Karkonoskim. W przerwach między testami uczniowie mieli zapewnione drugie śniadanie.
Gdy trzecia część się zakończyła, wszyscy udali się do miejsca noclegu. Po krótkim odpoczynku przyszła pora na spacer. Wraz z przewodnikiem uczestnicy wycieczki obejrzeli Bazylikę św. Erazma i św. Pankracego, mury obronne miasta, Cerkiew Świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

17 kwietnia odbył się we Wrocławiu II etap Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej "Gwiezdny krąg". Wzięło w nim udział 5 uczniów z naszej szkoły: Martyna Mieszkalska kl 3b, Daria Kwiecińska kl 3b, Jan Pidanty kl 2d, Weronika Żukowska kl 2d, Szymon Kaczmarek kl 3a. Niestety nie udało się awansować do etapu finałowego, ale będziemy próbować za rok!

28 kwietnia 2023r. odbył się finałowy etap konkursu "Gruzja - fascynująca podróż". Wiktoria Hanusiak z kl. III d uzyskała tytuł finalistki. Gratulujemy!

30 marca odbył się II etap konkursu "Gruzja - fascynująca podróż". Wzięły w nim udział: Wiktoria Hanusiak z kl. 3d i Aleksandra Wolano z kl. 2d. Wiktoria zakwalifikowała się do III etapu (finałowego), który odbędzie się 28 kwietnia we Wrocławiu.
Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki!

14 marca 2023 r. odbyła się Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”, w której wzięło udział 35 uczniów z naszej szkoły. Do II etapu zakwalifikowali się:

1. Martyna Mieszkalska kl. III b
  2. Weronika Żukowska kl. II d
  3. Wiktoria Hanusiak kl. III d
  4. Jan Pidanty kl. II d
  5. Daria Kwiecińska kl. III b
  6. Szymon Kaczmarek kl. III a

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych zmaganiach, które odbędą się 17 kwietnia.

6 marca 2023 r. odbył się szkolny etap konkursu „Gruzja – fascynująca podróż”. Do etapu II, który odbędzie się 30 marca zakwalifikowali się: Wiktoria Hanusiak kl. III d, Gabriel Misiuro kl. III c, Aleksandra Wolano kl. II d, Weronika Kochanowska kl. III b.
Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Miło nam poinformować, że uczeń klasy IV D - Grzegorz Franeczek - wziął udział w zawodach okręgowych II stopnia XLIX Olimpiady Geograficznej, które odbyły się 4 i 5 lutego w XIV LO im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu. Uczeń musiał przebrnąć przez trzy rodzaje testów na temat: ochrony środowiska, administracji i szeroko pojętej geologii. Wysoki poziom etapu okręgowego nie onieśmielił Grzegorza, który uzyskał bardzo dobry wynik 58 punktów i tym samym zapewnił sobie miejsce w gronie 50 najlepszych olimpijczyków z województwa dolnośląskiego i opolskiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunem Grzegorza jest pani prof. Jolanta Skarzyńska.

Miło nam poinformować , iż do II etapu XXI Olimpiady Znajomości Afryki zakwalifikowali się Szymon Denes i Hubert Gościmski z klasy IV D. Etap wojewódzki odbędzie się 4 marca 2023 r. Opiekunką uczniów jest p. prof. Jolanta Skarzyńska. Gratulujemy i nadal trzymamy kciuki.