jFontSize
A- A A+

Do finałów awansowały 2 drużyny z klas drugich (w eliminacjach grały wszystkie 4 klasy drugie: 2a, 2b, 2c, 2d). Awans wywalczyły klasy 2b i 2a. Czekała już na nie klasa 1ab, która wcześniej już zapewniła sobie awans do finału po wygranej z klasą 1cd.

Najwięcej emocji dostarczył pierwszy mecz pomiędzy późniejszym mistrzem - klasą 2b a wicemistrzem - klasą 2a. Jedynego gola na wagę mistrzostwa strzelił w tym meczu Michał Somala z klasy 2b. W kolejnym meczu Karol Wizimirski z klasy 2a ustrzelił hattricka i wyprzedził w klasyfikacji króla strzelców Igora Bekera z klasy 1a jedną bramką, a zwycięstwo 3:0 zapewniło klasie 2a wicemistrzostwo. W ostatnim meczu klasa 2b pewnie pokonała klasę 1ab, choć ta z meczu na mecz grała coraz lepiej, a bramkę na 2:1 strzelił Igor Beker (1a) zrównując się ilością strzelonych bramek w turnieju z Karolem Wizimirskim (obaj 6 bramek w turnieju).                                     

Mecze finałowe:

2b-2a      1:0  (bramki: Michał Somala)

2a-1a       3:0  (bramki: 3 - Karol Wizimirski)

2b-1a      3:1  (bramki: 2 - Michał Somala, 1 - Marceli Rogowski) 

Kolejność drużyn:

  1. 2b
  2. 2a
  3. 1ab

Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali zawodnicy klasy 2b: Michał Somala i Kacper Koziarz (bramkarz).

Koronę Króla Strzelców z 6 zdobytymi golami wywalczyli: Karol Wizimirski (2a) i Igor Beker (1a). 4 gole w rozgrywkach zdobyli Jakub Wróbel (2d), Michał Somala (2b), Marceli Rogowski (2b). 2 trafienia zaliczyli: Jakub Zaremba (2c), Adrian Butkiewicz (2c), Jakub Blach (2a), Mateusz Ryszawy (2b), Dawid Domeracki (1a), Łukasz Koszut (1a), Mateusz Oszajca (1a). 

Skład klasy 2b - Mistrzów II LO w piłce nożnej:

  1. Aleksander Jurczak
  2. Mateusz Ryszawy
  3. Karol Żmijewski
  4. Maksymilian Zabijak
  5. Kacper Koziarz
  6. Michał Somala
  7. Marceli Rogowski

Serdecznie gratulujemy klasie 2b zdobycia mistrzostwa, zaś pozostałym klasom dziękujemy za udział w rozgrywkach. Był to jeden z najlepszych turniejów od lat pod względem liczby klas zgłoszonych do zawodów i występujących w nich  zawodników. Nie zawiedliście!!!

Okazją do rewanżu będą jesienne zmagania o Puchar Dyrektora, które tradycyjnie rozpoczynają sezon piłkarski w II LO. 

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg