Dawid Tymiński i Maciej Krogel z II d przechodzili triumfalnie przez kolejne etapy Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Byli oni przedstawicielami powiatu świdnickiego na tej trudnej i wymagającej olbrzymiej wiedzy olimpiadzie. 6 marca bieżącego roku chłopcy brali udział w zawodach okręgowych olimpiady (Dawid został wyróżniony przez komisję, której przewodniczył prof. Tadeusz Patrzałek, nagrodą specjalną) i awansowali do etapu centralnego w Warszawie, który odbył się w dniach 15-17 kwietnia 2010 r. W stolicy obaj uczniowie uzyskali tytuł finalisty.Dzięki udziałowi w OliJP Maciej i Dawid wywalczyli sobie 100% z egzaminu maturalnego z języka polskiego na poziomie rozszerzonym.

Warto się uczyć, naprawdę …

Opiekunką uczniów jest p. prof. Mariola Mackiewicz, która już od wakacji przygotowywała chłopców do kolejnych wtajemniczeń polonistycznych.