20.04.2018r. uczniowie naszej szkoły: Kinga Kępa (1a), Michał Pfanhauser (2d) i Szymon Lempart (3a) wzięli udział w etapie wojewódzkim Konkursu Filozofii Klasycznej. Finał, w przeciwieństwie do dwóch poprzednich etapów, miał formę odpowiedzi ustnej, zatem młodzi filozofowie musieli tym razem nie tylko opanować wiele zagadnień związanych z pojęciem wolności, ale również poradzić sobie ze stresem.

W trakcie przygotowań do konkursu (które od październiku prowadziła p. prof. Elżbieta Badzioch-Zarzycka) cała trójka miała możliwość zapoznania się z wartościowymi fragmentami rozpraw filozoficznych i poglądami takich autorytetów jak O. Mieczysław A. Krąpiec czy ks. Józef Tischner. Lektura tekstów zapewniła uczniom sukces w konkursie, ale przede wszystkim pozwoliła poszerzyć humanistyczne horyzonty. Wysiłek włożony w przygotowania opłacił się. Wszyscy bardzo dobrze zaprezentowali się w finale, a Kinga Kępa zajęła czwarte miejsce w województwie i uzyskała tytuł laureata.

Gratulujemy!

01.JPG02.JPG