14 kwietnia 2012 roku pod opieką p. prof. Alicji Kwiatkowskiej zespół uczniów z naszej szkoły w składzie: Monika Krumplewska, Kamila Hanc i Mateusz Parużyński reprezentował region dolnośląski w finale ogólnopolskim konkursu Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości 2012, organizowanego przez Studenckie Forum Buisness Centre Club pod patronatem Politechniki Łódzkiej.

Nasi uczniowie po raz trzeci mieli za zadanie rozwiązać Case Study, tym razem dotyczące wdrażania ontologii sieci semantycznych do branży samochodowej. Finaliści musieli rozwiązać Studium Przypadku, używając modelu A.I.Ansoffa, macierzy BCG oraz analizy SWOT.

Nasz zespół, niestety, nie zdobył miejsca na podium. Kapituła potwierdziła, że poziom wszystkich prac był wyrównany i bardzo trudno było wybrać zwycięzcę (potwierdzeniem tej informacji jest fakt, że obrady jury trwały dłużej, niż przewidywano przy układaniu harmonogramu).

Nasi uczniowie są jednak zadowoleni – w piątkowe popołudnie w dzień przed konkursem zwiedzali łódzką Manufakturę oraz słynną ulicę Piotrkowską. Konkurs oraz wycieczka dostarczyły im wielu pozytywnych wrażeń, więc - jak się okazuje – warto brać udział we wszelkich inicjatywach wykraczających poza codzienne, szkolne obowiązki.