Dnia 30 maja 2009 roku w Warszawie odbył się Finał II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Gospodarce i Turystyce. Uczniowie naszej szkoły w składzie: Dawid Niżyński IIC, Tomasz Kos IID oraz Oskar Woźniak IID  pod przewodnictwem mgr Alicji Kwiatkowskiej walczyli o cenne nagrody i miejsca.

Do grona Laureatów zakwalifikowali się Oskar Woźniak z IID oraz Dawid Niżyński z IIC zdobywając również tytuł „ Orlęta Gospodarki”, natomiast Tomasz Kos z IID został Finalistą.

Konkurs składał się z trzech etapów: szkolnego, wojewódzkiego oraz ogólnopolskiego, gdzie w każdym uczniowie mieli do rozwiązania testy z szerokiego zakresu materiału zawierającego wiedzę szkolną jak i poza źródłową. Ich przeciwnikami było wiele osób reprezentujących szkoły z całej Polski. Finał połączony był z rocznicą pierwszej pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Polski, a odbył się w Sali Kongresowej gdzie gościem była Pani Prezydent Miasta Warszawy – Hanna Gronkiewicz Waltz. Wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Mamy nadzieję, że to oni będąc Orlętami Gospodarki  i poprowadzą nasz kraj do lepszego jutra, a nam samym pomogą w dobie kryzysu.
GRATULUJEMY!!!

palac_kultury_i_nauki_w_warszawie.jpg