Uczniowie Jonasz Przybylski z 3A oraz Dawid Madaliński z 1D wzięli udział w konkursie "Cybertron Dolny Śląsk" w którym z powodzeniem pokonali 15 z 20 zgłoszonych zespołów i awansowali do finału w Dvur Králové nad Labem w którym będą rywalizować z 9 drużynami z Polski i z Czech w deszyfrowaniu informacji, ochronie infrastruktury informatycznej i oczywiście znajdowaniu podatności i uzyskiwaniu niepowołanego dostępu do systemów informatycznych w dniach 10-11 maja 2023. Radzimy nie pozostawiać w ich obecności urządzeń elektronicznych bez nadzoru.

W zeszłą sobotę (22 kwietnia) uczniowie: Szymon Litwińczuk z klasy 1b oraz Maciej Buchman z klasy 1a, wzięli udział w XIV Międzynarodowych Zawodach Robotów Robotic Arena zorganizowanych przez KN KoNaR Politechniki Wrocławskiej. Rywalizowali w kategorii walki robotów do 1 funta i doszli w niej do ćwierćfinałów. Uczniowie przygotowali się pod patronatem pracowni Robotycznej Młodzieżowego Domu Kultury.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych startach.

Bolesław Wójcik z klasy 2a oraz Dawid Kruk z 4a zostali uhonorowani przez Ligę Niezwykłych Umysłów dyplomami za zajęcie 4 i 8 miejsca za ich wyczyny (zdobycie największej liczby punktów za rozwiązane zadania) w sezonie 2021/2022. Serdeczne gratulacje!

Prezentujemy listę najlepszych Naszych Ligowiczów i Ligowiczek wszechczasów (czyli od naszego dołączenia do projektu 3 lata temu). Gratulujemy obdarzonym największą ilością neuronów i zachęcamy do dalszych wysiłków!

Przedstawiamy prace zgłoszone na konkurs OSE "Historie z sieci wzięte". Prace obrazują niewłaściwe zachowania oraz inspirują do utrzymywania dobrych relacji w Internecie. Autorzy prac: Anastasiia Kudinova, Kacper Małodobry, Karol Potoniec, Julia Trojan, Kornelia Mirek, Karolina Żądło, Aleksandra Zadka, Kinga Wiśniewska, Bolesław Wójcik, Tymon Kolęda, Natalia Strzelczyk, Wojciech Lingo, Bartosz Grabowiec, Karolina Siodlarz oraz Kajetan Taurogiński.

Angelika Chanas najlepsza w Polsce w turnieju psychologicznym. Ma już indeks na UJ!!! Mimo nadzwyczajnej sytuacji po raz dwunasty odbył się Ogólnopolski Turniej Psychologiczny. Udział w nim stał się już tradycją uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. S. Banacha w Świdnicy. W tym roku wśród zwycięzców Turnieju znalazła się nasza maturzystka Angelika Chanas, która zaprezentowała bardzo szeroką wiedzę oraz dociekliwość i zainteresowanie problematyką psychologiczną. Ponadto wykazała się umiejętnością wyciągania samodzielnych wniosków, wyrażania myśli w sposób dojrzały, spójny i zwięzły. W Turnieju uczestniczyli uczniowie z 434 szkół ponadpodstawowych z całej Polski.

Są pozytywne aspekty kwarantanny - oprócz oczywiście zwiększenia się naszego bezpieczeństwa i spowolnienia rozprzestrzeniania się choroby Corvid-19. Lawinowo wzrasta liczba programistów LNU - mamy już 59 63 67 73 zarejestrowanych użytkowników!

,,Zagajnik” to pozaszkolny i międzyszkolny (tworzą go uczennice i uczniowie II LO i ZSB-E) projekt gry komputerowej w języku Python opartej na tekście w połączeniu ze statyczną grafiką. Gra nie jest tworzona w celach sprzedażowych, jest to jedynie okazja do nauki pracy w grupie i praktyki nabytych już umiejętności. Wszystko odbywa się w przyjaznej i swobodnej atmosferze.

6 grudnia, w Mikołajki, drużyna II LO w składzie: Amelia Pieszczoch z 1Ap, Michał Pietrzak z 1Ag, Wiktor Dębek z 2C oraz Kacper Wilgus z 1Ag udała się wraz z opiekunem, Pawłem Polczykiem na Hackaton LNU  na Politechnikę Wrocławską, gdzie wraz z innymi 7 drużynami rywalizowała w rozwiązywaniu arcytrudnych zadań z programowania. Efektem tych wysiłków było zdobycie 4 miejsca! Gratulacje!

15 czerwca 2018 roku w Krakowie miał miejsce VII finał walk robotów klasy mini sumo pod nazwą Diversity. Organizatorem konkursu o zasięgu ogólnokrajowym jest firma Motorola Solutions. Konkurs odbył się po raz siedemnasty, jednak formę walk robotów ma dopiero od siedmiu lat. Uczniowie II LO ze Świdnicy biorą co roku udział w tym konkursie i aż pięciokrotnie wyjeżdżali do Krakowa na finały krajowe.