Drużyna uczniów z II LO w składzie: Joanna Kowalska (IIA), Martyna Jabłońska (IIB), Damian Panajotis Daras (IIE) i Cezary Siwek (IIE) będzie programować robota klasy mini sumo na Ogólnopolskim Konkursie w Krakowie.

Konkurs o nazwie Diversity jest organizowany przez firmę MOTOROLA SOLUTIONS w Krakowie od 2000 roku. Jego celem jest popularyzacja zainteresowania technologiami informatycznymi wśród młodzieży, a zwłaszcza wśród dziewcząt. Zadania w tegorocznej edycji były ściśle powiązane z projektowaniem algorytmów dla robota mini sumo oraz ich prezentacja z wykorzystaniem narzędzi technologii informacyjnej. Dodatkowo przy projektowaniu wyglądu robota należało zwrócić szczególną uwagę na wykorzystanie surowców wtórnych.

Do konkursu przystąpiły 3 drużyny z naszej szkoły, ale tylko jedna została zakwalifikowana do finałowej szesnastki. Jest to jedyna grupa z powiatu świdnickiego i druga w województwie dolnośląskim obok II LO z Legnicy. Finałowa drużyna otrzyma prawdziwego robota mini sumo i będzie musiała stworzyć oprogramowanie tak, by robot mógł samodzielnie walczyć na ringu z innym robotami.