07 maja odbyły się XVII Dolnośląskie Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK, w których brało udział 8 drużyn reprezentujących powiaty.
Zwyciężyła drużyna z naszej szkoły z klasy 2b w składzie:

• Aleksandra Nowak
  • Anna Budner
  • Anna Litwinowicz
  • Agata Stańczak
  • Patrycja Muszyńska
  • Sylwia Balant – rezerwowa.

Organizatorzy przygotowali 5 stacji urazowych oraz test sprawdzający poziom wiedzy z zakresu pierwszej pomocy oraz międzynarodowego prawa humanitarnego. Uczestnicy musieli wykazać się dużymi umiejętnościami zaopatrywania ran i zabezpieczania urazów, jak też musieli zapewnić komfort psychiczny swoim poszkodowanym. Oceniana była również współpraca zespołu. Poziom tegorocznych mistrzostw był bardzo wysoki, a rywalizacja byłą zacięta.

Dziewczęta będą reprezentowały naszą szkołę oraz Dolnośląski Zarząd PCK na XVII Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK, które odbędą się w dniach 10 -12 czerwca w Płocku.

Reportaż Teletop Sudety:

Relacja z portalu swidniczka.com: