Z przyjemnością informujemy, że Marcin Kłos awansował do etapu okręgowego 63. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, który odbędzie się 29 stycznia 2022 r. W związku z sytuacją epidemiczną w kraju zawody okręgowe, które mają formę odpowiedzi ustnej, zostaną przeprowadzone zdalnie.
Opiekunem ucznia jest p. Zofia Skowrońska-Wiśniewska. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

Miło nam poinformować, iż Zuzanna Czernicka, tegoroczna maturzysta, wzięła udział w trzyetapowym konkursie Liderzy Cyfryzacji, organizowanym przez Centrum GovTech oraz Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, którego celem było wyłonienie laureatów, którzy odbędą trzymiesięczny płatny staż w Departamencie Rozwoju Usług w Kancelarii Premiera. Zuzanna w trakcie stażu będzie pracowała w obszarze redakcyjno-administracyjnym, i według zapowiedzi organizatorów tego programu stażowego, wspomoże obsługę portalu GOV.PL, rozwijając swoje umiejętności redakcyjne oraz będzie miała okazję podjąć się badania i analizy pozyskanych danych.

Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!

Miło nam poinformować, że Zuzanna Czernicka, uczennica klasy III C, otrzymała wyróżnienie w konkursie organizowanym przez Wydział Prawa i Administracji UW wraz z Centrum Analiz Legislacyjnych i Gospodarczych, na najlepsze wypracowanie maturalne z WOSu.
Gratulujemy!

Z przyjemnością informujemy że do II etapu okręgowego LXII Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym zakwalifikowali się: Zuzanna Czernicka z kl. 3c oraz Marcin Kłos z kl. 2cg. Opiekunem uczniów jest p. prof. Zofia Skowrońska-Wiśniewska.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Miło nam poinformować, że Zuzanna Czernicka, uczennica klasy III C, zakwalifikowała się do II etapu Konkursu Wiedzy o Politologii organizowanego przez Redakcję “Głos Pokolenia”.

W pierwszym etapie wzięło udział 767 osób, z których do etapu drugiego zakwalifikowało się 150 osób z najwyższymi wynikami punktowymi.

Celem konkursu jest edukacja młodzieży z zakresu politologii oraz kształtowanie świadomości i właściwych postaw obywatelskich.

Życzymy Zuzannie sukcesu w II etapie zmagań i zakwalifikowania się do finału, który odbędzie się 19 marca 2021 roku w Warszawie.

Trzymamy mocno kciuki!

Grzegorz Kaczmarek z klasy II A, przeszedł wieloetapowe kwalifikacje organizowane przez szkoły United World College i został zakwalifikowany do uczestnictwa w kursie „Prawa człowieka w działaniu”, który odbędzie się w Szwajcarii od 22 lipca - 4 sierpnia 2019 r. Organizator zapewnia uczestnikom oprócz pobytu w Genewie i Vallorbe również zwrot kosztów przelotu.

6 marca 2019 r. odbył się Wojewódzki Etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie w V LO we Wrocławiu. Naszą szkołę reprezentowali: Szymon Lubieniecki z kl. III D i Grzegorz Kaczmarek z kl. II A, a opiekunem uczniów była p. prof. Zofia Skowrońska-Wiśniewska.

W sobotę 26.01.2019 r. odbyły się we Wrocławiu zawody okręgowe 60. edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Naszą szkołę reprezentowali: Gabriela Rzepka, Michał Pfanhauser, Grzegorz Kaczmarek. Pierwsza część zmagań miała formę testu. Niewiele zabrakło Michałowi, aby dostać się do części ustnej, do której zakwalifikowano 12 uczestników. Gabrysia i Michał kończą już szkołę, ale przed Grzegorzem kolejny rok nauki i szansa na awans.

Opiekunem uczniów była pani Zofia Skowrońska-Wiśniewska.

W sobotę, 15 grudnia 2018 r., uczeń klasy II A - Grzegorz Kaczmarek, uczestniczył w II etapie VI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej. Niestety, Grzesiowi zabrakło odrobiny szczęścia, żeby przejść do kolejnego etapu, ale jeszcze ma szanse w kolejnych olimpiadach, do których się zakwalifikował.

Opiekunką ucznia jest p. Zofia Skowrońska-Wiśniewska.

7 marca 2018 r. odbył się we Wrocławiu etap okręgowy Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. Naszą szkołę reprezentował Michał Pfanhauser z kl. II d.

Opiekunem ucznia jest prof. Z. Skowrońska-Wiśniewska. Konsultacji uczniowi udzielał pan doktor Przemysław Pest, absolwent II LO, obecnie pracownik Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego.

Serdecznie dziękujemy panu doktorowi za pomoc i trzymamy kciuki za Michała.