6 marca 2019 r. odbył się Wojewódzki Etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie w V LO we Wrocławiu. Naszą szkołę reprezentowali: Szymon Lubieniecki z kl. III D i Grzegorz Kaczmarek z kl. II A, a opiekunem uczniów była p. prof. Zofia Skowrońska-Wiśniewska.

Olimpiada to kolejny nowatorski w skali kraju pomysł WSPiA. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Minister Sprawiedliwości. Olimpiada organizowana jest razem z Podkarpackim Kuratorium Oświaty. Jest to dobry start do kariery prawniczej. Konsultacji uczniom przed olimpiadą udzielał pan doktor Przemysław Pest – pracownik Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego oraz pan Marek Rusin – Prokurator Rejonowy.

Serdecznie dziękujemy za udzieloną pomoc, a na wyniki z tego etapu Olimpiady oczekujemy z niecierpliwością.