W sobotę zakończyły się dwudniowe zawody II etapu okręgowego LXIV Olimpiady Chemicznej. Z okręgu wrocławskiego (Dolny Śląsk i województwo opolskie) wzięło udział 39 najlepszych uczniów z chemii. Wśród nich znalazł się pierwszoklasista z II LO - Mateusz Drąg. W pierwszym dniu olimpiady uczestnicy olimpiady rozwiązywali zadania pisemne, w drugim dniu odbyły się zawody laboratoryjne.

Po zawodach odbyło się spotkanie uczestników z władzami wydziałów chemicznych Uniwersytetu i Politechniki Wrocławskiej oraz organizatorami i sponsorami olimpiady. Wyniki i zakwalifikowanych do etapu centralnego poznamy 21 lutego. Gratulujemy Mateuszowi.

W tym roku w olimpiadzie wzięło udział czworo uczniów II LO (Maksymilian Zabijak, Patryk Sajkiewicz oraz Aleksandra Kosikowska). Opiekunami olimpijczyków są pani Katarzyna Mamica-Pasternak i Jacek Iwancz.

01.JPG02.JPG03.JPG04.JPG05.JPG06.JPG07.JPG08.JPG