Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha w Świdnicy po raz kolejny wzięli udział w Dolnośląskim Konkursie Drużynowym z Chemii organizowanym przez Wydział Chemiczny Politechniki Wrocławskiej. To już ósma edycja, pięciokrotnie do tej pory zajmowaliśmy miejsce na podium. Tym razem nasza drużyna wykazała się ogromną wiedzą z zakresu chemii i w klasyfikacji ogólnej po drugim etapie wyprzedziła wszystkie zespoły zajmując I miejsce.

Nasi zwycięzcy zdobyli 57 punktów, zaś drugie miejsce zajęła drużyna z XIV LO we Wrocławiu uzyskując 51,5 pkt. II LO reprezentowali: Mateusz Drąg z klasy 2a o profilu matematyczno–fizycznym oraz Maksymilian Zabijak z klasy 3b o profilu biologiczno–chemicznym. To ich ogromny sukces. Obaj przygotowują się do udziału w olimpiadzie chemicznej. Życzymy im kolejnych sukcesów.

Opiekunami uczniów byli pani Katarzyna Mamica–Pasternak oraz pan Jacek Iwancz.