Politechnika Wrocławska po raz dziewiąty zorganizowała Dolnośląski Konkurs Drużynowy z Chemii dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Tradycyjnie, już po raz siódmy, drużyna II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha znalazła się na podium tego konkursu. W tym roku zajęliśmy trzecie miejsce w naszym województwie, potwierdzając tezę, że najlepsi chemicy są w II LO. Wygrały szkoły wrocławskie.

Finał konkursu odbywa się w dwóch etapach. Etap eliminacyjny, do którego przystąpiły 22 drużyny, polegał na indywidualnym rozwiązaniu testu wyboru. Do etapu finałowego zakwalifikowało się 10 najlepszych zespołów i  polega on na drużynowym rozwiązaniu zadań o zróżnicowanej punktacji.
Drużyna II LO wystąpiła w składzie: Mateusz Drąg i Grzegorz Kaczmarek. Warto dodać, że realizują oni indywidualny tok nauki. Opiekunami są nauczyciele - chemicy: pani Katarzyna Mamica-Pasternak i Jacek Iwancz.