6 i 7 lutego 2012 roku we Wrocławiu odbyły się eliminacje okręgowe XXXVI Olimpiady Artystycznej. II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy reprezentowało troje uczniów: MAGDA MISIEWICZ, MACIEJ WERNECKI, ADRIAN PORĘBSKI.
W pierwszym dniu eliminacji uczestnicy olimpiady napisali pracę pisemną na jeden z pięciu tematów zaproponowanych przez Komitet Główny Olimpiady Artystycznej w Warszawie. Uczniowie naszej szkoły wybrali drugi temat: „Wybierz kilka ( nie więcej niż 10 ) obrazów z różnych epok, które uważasz za kamienie milowe europejskiego malarstwa. Omów każde z wybranych dzieł i uzasadnij jego wyjątkową rolę w dziejach sztuki.”
W drugim dniu eliminacji odbyła się część ustna olimpiady. Uczniowie prezentowali temat własny i omawiali dwa zestawy przeźroczy.
Najlepszy wynik uzyskała Magda Misiewicz zdobywając XI miejsce w eliminacjach okręgowych XXXVI Olimpiady Artystycznej.