SUKCESY UCZNIÓW II LO W ŚWIDNICY W ROKU SZKOLNYM 2016/2017
STYPENDIA:
- Aleksandra Kosikowska otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2016/2017.
OLIMPIADY PRZEDMIOTOWE:
- LXVI Olimpiada Fizyczna (finalista - Tomasz Pasternak);
- X Ogólnopolska Olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH” (laureat - Szymon Józwicki).
UDZIAŁ W OLIMPIADACH PRZEDMIOTOWYCH:
- XLI Olimpiada Artystyczna (etap okręg.: Natalia Wojtasik, Gabriela Rzepka);
- XXVII Olimpiada Teologii Katolickiej „Orędzie fatimskie jako znak nadziei dany przez Miłosiernego Ojca” (etap okręg. – Marcin Pienio, Emilia Poznańska);
- XXX Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej (II etap - Hubert Kołodziej);
- XXXII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (etap okręg. - Paweł Tymiński, Jagoda Kalińska, Wiktoria Moczurad);
- X Ogólnopolska Olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH” (etap okręg. – Maciej Bagiński, Adrian Grabowiec, Katarzyna Oleśkiewicz, Szymon Józwicki, Remigiusz Dudek);
- VXIII Olimpiada Chemiczna (etap okręg. - Antoni Nowak);
- XLIII Olimpiada Historyczna (etap okreg.. – Michał Pfanhauser);
- Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie (II etap – Michał Pfanhauser);
- XLIII Olimpiada Geograficzna (II etap okręg. - Paweł Bęś, udział: Kinga Żelazna, Patrycja Sydor, Daniel Wiśniewski);
- Olimpiada Solidarności. „Dwie dekady historii” (II etap: Bogusław Kozłowski, Maria Soczyńska);
- I Olimpiada Wiedzy o Biznesie i Innowacjach (II etap – Marcin Pienio).
KONKURSY
- Międzynarodowy Konkurs Neurobiologiczny – Polska Edycja (finalistka – Zofia Tomala);
- Ogólnopolski Konkurs historyczno-literacki „Pamięć nieustająca” (finaliści: Weronika Wizimirska, Karol Wizimirski);
- XXV Mistrzostwa Polski Pierwszej Pomocy PCK (VI m. - drużyna w składzie: Aleksandra Kosikowska, Damian Kozieł, Julia Sosik, Wiktoria Polczyńska, Jakub Pawłowski, Maciej Trojan);
- XXV Mistrzostwa Polski Pierwszej Pomocy PCK (etap okręg. II m. – drużyna w składzie: Natalia Ziomko, Marcin Pienio, Maciej Trojan, Wiktoria Moczurad, Ewa Piechurska);
- XXI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej (finalistka – Natalia Moskwa, Klaudia Tuńska, etap diec. – Kinga Mazur);
- Konkurs Diversity 2017 (udział drużyny „Rudikony” w składzie: Natalia Wojtasik, Aleksandra Kosikowska, Michał Bałwanowski, Jakub Pawłowski);
- VI Dolnośląski Konkurs Drużynowy z Chemii (II m. drużyna w składzie: Szymon Józwicki, Antoni Nowak);
- Konkurs Filozofii Klasycznej „Kim jest człowiek?” (II etap – Maciej Bagiński, Michał Pfanhauser, Wiktoria Skowron);
- Konkurs Wiedzy o III RP (etap woj. – Michał Serwicki);
- „Bio-chemiczny bieg sprawnościowy” zorganizowany przez Wydział Biochemii Uniwersytetu Wrocławskiego w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki (III m. – Paulina Miśkiewicz, Mateusz Kawałko, Antoni Nowak);
- Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur” (bardzo dobry wynik – Michał Butmankiewicz; wyróżnienie: Antoni Nowak, Maciej Bagiński, Jakub Pawłowski, Jakub Blach);
- 62. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski (elim. rejonowe - wyróżnienie - Natalia Moskwa);
- Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny Eko-Planeta (wyróżnienie - Martyna Czuczwara, bardzo dobry wynik – Aleksandra Kosikowska, udział: Kamil Wilgus, Daria Soczyńska, Julia Sosik);
- 40 Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” (I m. w elim. powiatowych – Emilia Poznańska, IV m. – Bartłomiej Żelazowski, VII m. – Wiktoria Polczyńska);
- XII Wojewódzki Turniej Przedsiębiorczości „Kto, co, jak i ile to będzie kosztować? Czyli biznesplan przedsiębiorcy” (III m. – Jakub Janiak, Maciej Janiak, Karolina Ścisłowicz);
- VII Dolnośląski Konkurs Wiedzy o Podatkach (II etap: Maksymilian Zabijak, Karol Żmijewski);
- VII Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny (I m. – Jakub Pawłowski);
- Konkurs Wiedzy o Życiu i Dokonaniach Marii Skłodowskiej-Curie (I m. – Grzegorz Krzanak, III m. – Wiktor Zabijak);
- I Kongres Młodzieży Przedsiębiorczej (III m. – India Bogusławska, Emilia Łopacka, Natalia Moskwa; udział w finale: Anna Boroń, Natalia Ziomko, Maksymilian Zabijak);
- Powiatowy Konkurs Poezji Patriotycznej „Nie rzucim Ziemi skąd nasz ród…” (I m. – Natalia Pach);
- VII Powiatowy Konkurs o Unii Europejskiej (nagroda główna i wyjazd do Europarlamentu drużyna w składzie: Maciej Janiak, Jakub Janiak, Karolina Ścisłowicz);
- IX Powiatowy Wieczór Poezji Obcojęzycznej „Fascynujący, nieznany wszechświat” (Joanna Bim, Karolina Socha, Maria Soczyńska, Roksana Soroka, Aleksandra Kosikowska, Wiktoria Polczyńska);
- XIV Powiatowy Festiwali Piosenki Anglojęzycznej (wyróżnienie – Klaudia Zyska, Eleni Theodosiadou; udział – Angelika Krynicka);
- Powiatowy Konkurs „Dbam o zdrowie” HIV-AIDS (I m. – Maja Szymaszkiewicz, VI m. – Natalia Moskwa);
- XV Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego i Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych pod hasłem „Entdecke Martin Luther” (III m. - Michał Pfanhauser, VII m. – Paulina Zajko-Ignatowicz, X m. – Martyna Dydyk);
- XIV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Filmie (II m. zespół w składzie: Aleksandra Stawarz, Patrycja Pałka, Weronika Wizimirska, Mateusz Urbaniak);
- Powiatowy Konkurs Literacki „Lir… rodzaj różny” (II m. w kategorii PROZA – Patryk Rychel);
- Powiatowy Konkurs Matematyczny (III m. – Jakub Pawłowski; miejsca w pierwszej dziesiątce: Natalia Wojtasik, Martyna Filipiak, Andrzej Kukla);
- Konkurs Historyczny „Świdnica moje miasto” (III m. – Michał Pfanhauser);
- Konkurs Plastyczny „Kartka Świąteczna – Boże Narodzenie –Nowy Rok” 2016 (nagroda – Julia Kowalewicz);
- Konkurs Plastyczny „Widokówka ze Świdnicy 2016” (udział i kwalifikacja do wystawy – Julia Kowalewicz);
- Świdnickie Dyktando 2016 (I m. – Karolina Ścisłowicz);
- Szkolny Konkurs na recenzję wystawy (wyróżnienie - Emilia Poznańska);
- XXIV Szkolne Dyktando 2016 (I m. i tytuł Mistrza Ortografii II LO – Patryk Rychel, II m. – Dawid Rawski, III m. – Joanna Dzikowska);
- V Szkolny konkurs na prezentację książki „Książka daje nam tym więcej – im więcej od niej wziąć chcemy” (I m. – Angelika Krynicka, II m – Paweł Bęś, III m. – Krzysztof Sowa, wyróżnienie – Hubert Kołodziej).
DYPLOMY ZA:
- udział w warsztatach Pisania recenzji płytowych prowadzonych w ramach projektu Świdnickie recenzje muzyczne dla II LO w Świdnicy od Organizatorów;
- udział w warsztatach Pisania recenzji płytowych w ramach projektu Świdnickie recenzje muzyczne dla Angeliki Krynickiej od Organizatorów;
- udział w warsztatach Pisania recenzji płytowych w ramach projektu Świdnickie recenzje muzyczne dla Dawida Rawskiego od Organizatorów;
- uczestnictwo w diecezjalnym etapie XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej 2017 dla Marcina Pienio od Biskupa Świdnickiego Ignacego Deca;
- udział klas maturalnych II LO w Świdnicy w programie edukacyjno-przedsiębiorczym organizowanym przez Wyższe Szkoły Bankowe pt. „Misja: Rozwój” Edycja I – rok szkolny 2016/2017;
- zajecie I miejsca w Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej dla II LO w Świdnicy od Posła do Parlamentu Europejskiego - Bogdana Zdrojewskiego i Organizatorów;
- udział i I m. w Powiatowym Konkursie „Dbam o zdrowie” HIV-AIDS dla II LO w Świdnicy od PCK Oddział Rejonowy w Świdnicy;
- udział w etapie wojewódzkim IV edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii” dla Marii Soczyńskiej od Kuratorium Oświaty we Wrocławiu;
- udział w etapie wojewódzkim IV edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii” dla Bogusława Kozłowskiego od Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.
PODZIĘKOWANIA DLA:
- Jolanty Skarzyńskiej za przygotowanie uczniów do finałów okręgowych XLIII Olimpiady Geograficznej od Komitetu Okręgowego Olimpiady Geograficznej;
- Dyrekcji ZSO w Świdnicy za możliwość przeprowadzenia na terenie szkoły etapu szkolnego Konkursu Filozofii Klasycznej od organizatorów konkursu;
- Zofii Skowrońskiej-Wiśniewskiej za przygotowanie uczniów i organizację etapu szkolnego Konkursu Filozofii Klasycznej od organizatorów konkursu;
- Alicji Kwiatkowskiej za przygotowanie drużyny do udziału w VII Wojewódzkim Turnieju Przedsiębiorczości od organizatorów;
- II LO w Świdnicy za udział w XII Diecezjalnym Konkursie Plastycznym „Jan Paweł II” od Dyrektora MDK-u w Świdnicy;
- Zofii Skowrońskiej-Wiśniewskiej za przygotowanie uczniów do IV edycji ogólnopolskiego konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii” od Prezes zarządu Fundacji Centrum Solidarności;
- Dyrekcji ZSO w Świdnicy za przygotowanie i udział młodzieży w VII Dolnośląskim Konkursie Wiedzy o Podatkach od Zarządu DO KIDP;
- II LO w Świdnicy za udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Kartka Świąteczna – Boże Narodzenie – Nowy Rok” od Dyrektora MDK-u w Świdnicy;
- Katarzyny Mamicy-Pasternak za przygotowanie uczniów do VI Dolnośląskiego Konkursu Drużynowego z Chemii od Dziekana Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej;
- Jacka Iwancza za przygotowanie uczniów do VI Dolnośląskiego Konkursu Drużynowego z Chemii od Dziekana Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej;
- II LO w Świdnicy i Klaudii Zyski za udział w koncercie zorganizowanym z okazji Dnia Polskiego Państwa Podziemnego od Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość Koło w Wałbrzychu;
- II LO w Świdnicy za przygotowanie uczniów oraz organizację etapu szkolnego Konkursu Filozofii Klasycznej w roku szkolnym 2016/2017 dla II LO od Organizatora;
- Renaty Dudy za przygotowanie uczniów do udziału w 62. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim od Dyrektor Świdnickiego Ośrodka Kultury.
OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE:
- Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Piłce Ręcznej (Mistrzowie Polski: Aleksander Ingram, Paweł Starosta, Szymon Sokołowski, Paweł Wieczorek, Olgierd Etel, Jakub Zaremba);
- 7. Otwarte Mistrzostwa Czeskiej Republiki 2017 KYOKUSHINKAI (I m. w kategorii 16-17 lat + 70 kg - Wiktor Zaremba);
- Mistrzostwa Polski w Karate (Wiktor Zaremba);
- Mistrzostwa Polski w Tańcach (półfinał – Zuzanna Wenerska);
- Finał Powiatowego Turnieju Halowej Piłki Nożnej Chłopców (III m. - drużyna w składzie: Marceli Rogowski, Maksymilian Pawlica, Grzegorz Skupień, Michał Somala, Paweł Jarosz, Dawid Mozol, Dariusz Sywała, Damian Kozieł, Mateusz Rymaniak, Filip Iwanio, Bartłomiej Niedziałkowski);
- Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt (II m. - drużyna w składzie: Wiktoria Gałązka – kapitan, Alicja Bereta, Dominika Milanowska, Paulina Miśkiewicz, Emilia Frydrysiak, Adrianna Mularczyk, Ada Pisula, Ewa Oleksiewicz, Katarzyna Oleksiewicz, Emilia Poznańska, Klaudia Koblowska;
- Powiatowy Turniej Piłki Koszykowej Chłopców (III m. - drużyna w składzie: Adrian Butkiewicz, Jakub Blach, Miłosz Ryszawy, Wiktor Zaremba, Kacper Hałdaś, Dawid Rawski, Norbert Pękosz, Michał Somala, Marceli Rogowski, Jan Mikuła, Mateusz Hasek, Konrad Mentel, Paweł Starosta);
- Puchar Dyrektora II LO w Piłce Nożnej (I m. – kl. I A, król strzelców – Karol Wizimirski);
- Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej Chłopców. Szkoły Ponadgimnazjalne (III m. – drużyna w składzie: Kacper Hałdaś, Aleksander Ingram, Paweł Starosta, Norbert Pękosz, Szymon Sokołowski, Jakub Zaremba, Olgierd Etel, Michał Somala, Aleksander Jurczak, Adrian Dymitruk, Kacper Koziarz, Karol Wieczorek);
- Półfinał Wojewódzki Turnieju Tenisa Stołowego (IV m. – drużyna w składzie: Ewa Kochanowska, Wiktoria Gałązka, Olga Szalecka);
- Powiatowe Mistrzostwa w Streetball`u (II m. - drużyna w składzie: Kacper Hałdaś, Jakub Blach, Norbert Pękosz, Kacper Koziarz);
- Powiatowy Turniej w Tenisie Ziemnym (I m. – drużyna w składzie: Olga Szalecka, Klaudia Koblowska, Anna Grzęda, III m. – Krystian Walewski);
- Mistrzostwa szkoły w siatkówce 2017 (I m. – kl. I A w składzie: Miłosz Ryszawy, Adrian Butkiewicz, Grzegorz Skupień, Sebastian Melańczuk, Wiktor Zaremba, Jakub Blach, Jakub Kamiński, Karol Wizimirski - trener);
- Mistrzostwa szkoły w piłce nożnej 2017 (I m. – kl. I BC w składzie: Mateusz Kaczmarek, Marceli Rogowski, Bartosz Niedziałkowski, Jakub Zaremba, Olgierd Etel, Wojciech Bil, Kacper Pitwor i Maksymilian Zabijak);
- Powiatowe współzawodnictwo sportowe szkół ponagimnazjalnych (V m. – zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców).