W jednym dniu młodzież II LO osiągnęła sukcesy w trzech konkursach.

Sukcesy uczniów II LO w Konkursie na Felieton:
W dniu 2 kwietnia 2012r. we Wrocławiu odbyło się wręczenie nagród w ogólnopolskim Konkursie na Felieton, który odbył się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Tytuł finalisty uzyskali uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego:

• Monika Krumplewska klasa II e (opiekun Pani Halina Kopeć);
    uzyskała ponadto Nagrodę Dyrektora XII LO we Wrocławiu.
  • Maciej Wernecki klasa II c (opiekun Pani Renata Duda).
Zwycięzcom serdecznie gratuluję lekkiego pióra i życzę dalszych sukcesów.

Matematycy z II LO wśród najlepszych.
W dniu 2 kwietnia 2012r. odbyła się we Wrocławiu I edycja Dolnośląskiego Konkursu Przedmaturalnego.
Do finału zakwalifikowało się trzech uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy:

• Jonas Al-Hadad
  • Damian Daras
  • Wojciech Makuch
Dwa równorzędne III miejsca na Dolnym Śląsku zdobyli:
Damian Daras i Jonas Al-Hadad

Uczniowie II LO najlepsi na Dolnym Śląsku
W dniu 2 kwietnia 2012r. we Wrocławiu odbył się etap regionalny Konkursu "Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości" organizowany przez Dolnośląskie Studenckie Forum Biznesu Centre Club.
Milo nam jest poinformować, ze w etapie regionalnym brały udział dwa zespoły z naszej szkoły, wybrane spośród kilkuset zespołów z Dolnego Śląska.
Do najlepszej dziesiątki etapu regionalnego weszły zespoły w składzie:

• Kamila Hanc
  • Mateusz Parużyński
  • Monika Krumplewska
Drugi zespół:
  • Szymon Łuckoś
  • Piotr Sierzputowski
  • Dawid Daras
Zespól w składzie: Kamila Hanc, Mateusz Parużyński, Monika Krumplewska zajął I miejsce w finale dolnośląskim, jednocześnie kwalifikując się do finału krajowego, który odbędzie się za dwa tygodnie w Łodzi. W nagrodę za finał regionalny w/w uczniowie, oprócz nagród rzeczowych, pojadą na do Brukseli.