Z przyjemnością informujemy, iż Szymon Huzar z kl. II e zakwalifikował się do etapu okręgowego L Olimpiady Historycznej. Opiekunem ucznia jest pani Zofia Skowrońska-Wiśniewska. Etap pisemny odbędzie się 13 stycznia 2024 r. w Instytucie Historii Uniwersytetu Wrocławskiego.  Gratulujemy i życzymy powodzenia.

W Muzeum Dawnego Kupiectwa odbyła się XVII edycja konkursu „Historia Świdnicy i jej zabytków” zorganizowanego przez Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich oraz Muzeum Dawnego Kupiectwa. Z testem składającym się z 45 pytań zmierzyło się 35 uczestników z 12 zespołów reprezentujących świdnickie szkoły średnie i podstawowe. Naszą szkołę reprezentowali: Łukasz Pfanhauser (kl. I b), Szymon Huzar (kl. I c) i Stanisław Kudzia (kl. I a). Miło nam poinformować, że Stanisław Kudzia zajął drugie miejsce konkursie. Drużynowo również uplasowaliśmy się na miejscu drugim.
Serdecznie gratulujemy chłopakom tak szerokiej wiedzy na temat naszego miasta.

Z przyjemnością informujemy, że następujący uczniowie naszej szkoły brali udział w etapie okręgowym XLIX Olimpiady Historycznej: Szymon Huzar z kl. I e (opiekun p. Zofia Skowrońska-Wiśniewska) oraz Szymon Denes z kl. IV d (opiekun p. Małgorzata Krawczyk). Szymon Denes zakwalifikował się do etapu ustnego olimpiady. Niestety zabrakło mu szczęścia, aby awansować do etapu centralnego olimpiady. Gratulujemy uczniom awansu i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu pasji historycznych.

Z przyjemnością informujemy, że do etapu okręgowego XLIX Olimpiady Historycznej zakwalifikowali się następujący uczniowie: Szymon Denes (kl. IV d) – opiekun p. prof. Małgorzata Krawczyk oraz Szymon Huzar (kl. I e) – opiekun p. prof. Zofia Skowrońska-Wiśniewska. Etap okręgowy odbędzie się 14 stycznia 2023 r. we Wrocławiu.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

9 listopada 2022 r. w III LO w Świdnicy odbyła się XX edycja Powiatowego Konkursu „Polska znowu wolna”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IVd, Szymon Denes i Igor Ryglowski. Część pierwszą konkursu – test pisemny – najlepiej napisał Igor, który po części ustnej ostatecznie zajął trzecie miejsce w konkursie, zaś Szymon był blisko tytułu laureata.
Serdecznie gratulujemy naszym uczniom sukcesu historycznego.
Opiekunem uczniów jest pani prof. Małgorzata Krawczyk.

Uczeń naszej szkoły Bolesław Wójcik zwyciężył w konkursie historycznym ,,Wołyń pamięć pokoleń” zorganizowanym pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka. Konkurs polegał na napisaniu pracy historycznej na temat ,,Zbrodnia wołyńska we wspomnieniach znanych mi osób”. Bolesław opisał trudne i bolesne losy swojej rodziny - rodu Dawidowiczów i Grochowskich na Wołyniu podczas II wojny światowej. Spośród 73 prac przysłanych z całej Polski, prezentacja naszego ucznia została oceniona najwyżej. W nagrodę Bolesław wyruszy w podróż do stolicy Unii Europejskiej - Brukseli. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Miło nam poinformować, że Marcin Kłos został finalistą XV Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia”.
Opiekunem ucznia jest pani prof. Zofia Skowrońska-Wiśniewska.
Gratulujemy Marcinowi, który ponownie potwierdził swoją historyczną wiedzę.

Miło nam poinformować, iż Marcin Kłos z kl. III Cg zakwalifikował się do zawodów finałowych XV Ogólnopolskiej  Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia”.
W zawodach uczestniczyło 34 uczniów z 19 szkół z terenu województwa dolnośląskiego. Marcin uplasował się wśród nich na trzeciej pozycji.
I część zawodów finałowych odbędzie się 17 marca 2022 r., część II w czerwcu, czyli już po egzaminach maturalnych naszego finalisty. Należy wspomnieć, że Marcin jest ubiegłorocznym laureatem tej olimpiady i dzięki temu uzyskał już 100% wynik na maturze z historii. Opiekunem ucznia jest pani prof. Zofia Skowrońska-Wiśniewska.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale.

W sobotę, 15 stycznia 2022 r., odbył się etap pisemny okręgowej Olimpiady Historycznej. Brał w nim udział Marcin Kłos, uczeń klasy III cg. Czekamy na wyniki. Część ustna olimpiady odbędzie się w najbliższą sobotę (22 stycznia). Opiekunem ucznia jest p. prof. Zofia Skowrońska-Wiśniewska.

15 listopada 2021 r. została przeprowadzona Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna. Celem olimpiady była popularyzacja i poszerzanie wiedzy na temat wierzeń religijnych starożytnej Grecji i Rzymu. W olimpiadzie uczestniczyło pięciu uczniów z naszej szkoły.
Dyplom laureata zdobyły:
Joanna Cichocka - miejsce 6
Julia Pukszto - miejsce 10
Hanna Mytych - miejsce 13
Opiekunem uczniów była pani Zofia Skowrońska-Wiśniewska.
Gratulujemy.