27 kwietnia br. nasza klasa uczestniczyła w zajęciach na Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Doktor Zdzisław Wróblewski w krótkim wykładzie zapoznał nas z podstawami enzymologii oraz przedstawił trzy doświadczenia, które później sami wykonywaliśmy.
Pod opieką pracowników Instytutu Biotechnologii zbadaliśmy stężenie α-amylazy ślinowej w naszym organizmie, udowodniliśmy obecność katalazy w warzywach i sprawdziliśmy jaki wpływ na szybkość reakcji ma stężenie enzymu. Każdy z uczniów miał okazję sam przeprowadzić doświadczenie oraz zapoznać się z działaniem nowoczesnych urządzeń laboratoryjnych.

Obejrzeliśmy także hodowlę roślin transgenicznych i poznaliśmy istotę procesu modyfikacji genetycznej roślin. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się do ZOO, w którym zbieraliśmy informacje o mieszkańcach wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.

Dzięki tym zajęciom mogliśmy zapoznać się z pracą w laboratorium oraz zebrać interesujące informacje.Pełni nowych doświadczeń i wrażeń wróciliśmy do naszych szkolnych obowiązków .

Tekst: Iga Rok (kl. 2b)
Zdjęcia: Katarzyna Markowska (kl. 2b)