Jako jedna z czterech szkół na Dolnym Śląsku wzięliśmy udział w akcji „W szczepionkę nie boli” prowadzoną przez Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji Oddział Wrocław, które zrzesza studentów farmacji Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego.

„W szczepionkę nie boli” to akcja edukacyjna prowadzona w ramach walki z fake newsami związanymi ze szczepieniami, w tym szczepieniami na COVID-19. Głównymi tematami prelekcji były: bezpieczeństwo szczepionek, historia szczepień i ruchów antyszczepionkowych, psychologiczne aspekty związane z poglądami antyszczepionkowymi.
Akcja spotkała się z zainteresowaniem młodzieży, którą ucieszyła możliwość rozmowy na aktualne tematy związane z bezpieczeństwem szczepień. W warsztatach wzięły udział klasy 2c, 2b i 1c. W szkole akcja była koordynowana przez panią Beatę Dratwę.

1.png2.png3.png4.png5.jpg6.png7.png