1 grudnia przypada Światowy Dzień Walki z AIDS. Aby podkreślić wagę problemu oraz szerzyć działalność edukacyjno-profilaktyczną Rejonowy Oddział PCK w Świdnicy wraz z Wydziałem Zdrowia Starostwa Powiatowego w Świdnicy co roku organizuje powiatowy etap konkursu dot. przeciwdziałania AIDS pod hasłem "Dbam o zdrowie".

W tym roku naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Maja Szymaszkiewicz (kl. II b) i Natalia Moskwa (kl. I b). Reprezentantki zostały wyłonione po etapie szkolnym konkursu, w którym musiały zmierzyć się z dużą konkurencją. Zakres tematyczny konkursu był dość szeroki i obejmował wiele zagadnień związanych z epidemiologią HIV/AIDS.

Miło nam poinformować, że Maja Szymaszkiewicz zajęła I miejsce, a warto nadmienić, że w ubiegłorocznej edycji konkursu była zdobywczynią II miejsca. Natalia zaś w ogólnej klasyfikacji uplasowała sie na VI pozycji.

Obu laureatkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!